К О П І Я
Справа № 2а-137/2009
П О С Т А Н О В А
Іменем України
06 листопада 2009 р. смт. Доманівка
Доманівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючої - судді : Єгорової Н.І.,
при секретарі: Маковецькій Л.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні смт. Доманівка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділення Державної автомобільної інспекції з обслуговування адміністративної території Доманівсього району про скасування постанови від 11.09.2009 року про накладення адміністративного стягнення за ст. 122 ч. 1 КУпАП,
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом до відділення Державної автомобільної інспекції з обслуговування адміністративної території Доманівського району, посилаючись на те, що 11 вересня 2009 року працівниками відділення ДАІ було складено на нього протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 122 КУпАП, на підставі якого було винесено постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді 255 грн. штрафу . В постанові зазначено, що позивачем порушено вимоги дорожнього знаку 3.1 «Рух заборонено», а саме: ОСОБА_1 керуючи автомобілем ЗАЗ-1102, державний номерний знак НОМЕР_1, проїхав під знак, який забороняє проїзд в напрямку від вулиці Леніна в смт. Доманівка в бік навчально-виховного комплексу «Доманівська ЗОШ 1-3 ступенів». З даною постановою позивач не погоджується, так як вважає, що його вини у вчиненні правопорушення немає, оскільки даний знак розміщений на лівому боці дороги та закривається деревом. Враховуючи, що постанова винесена безпідставно, як вважає позивач, тобто без урахування його пояснень , він звернувся до суду з адміністративним позовом про скасування постанови органів ДАЇ.
В судовому засіданні позивач вимоги позову підтримав в повному обсязі та просив скасувати постанову про накладення на нього адміністративного стягнення.
Відповідач відділення Державної автомобільної інспекції з обслуговування адміністративної території Доманівського району в судове засідання представника не надіслали, про час та місце розгляду справи були належним чином повідомлені, заяву про розгляд справи без участі представника не надіслали.
Суд вважає можливим справу розглянути у відсутність відповідача на підставі ст. 128 КАС України.
Заслухавши пояснення позивача , дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Із матеріалів справи вбачається, що 11 вересня 2009 року начальником відділення ДАІ з ОАТ Доманівського району був складений протокол про адміністративне правопорушення на ОСОБА_1, в якому зазначено, що 11 вересня 2009 року , близько 10 год. 45 хв., ОСОБА_1 керував автомобілем «ЗАЗ-1102», державний номерний знак НОМЕР_1, та порушив вимоги знаку 3.1 «Рух заборонено», за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Згідно зазначеного протоколу, начальником ВДАІ на підставі та в межах повноважень була винесена постанова серії ВЕ 054703 від 11.09.2009 року, якою до правопорушника застосоване адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 255 грн.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 пояснив, що 11 вересня 2009 року близько 10 год. 45 хв. дійсно на автомобілі ЗАЗ-1102, державний номерний знак НОМЕР_1 заїхав на вулицю Леніна в смт. Доманівка, Миколаївської області та рухався у напрямку навчально-виховного комплексу «Доманівська ЗОШ 1-3 ступенів». Знаку з правого боку не було, тому він продовжив рух. Після того, як його автомобіль зупинив працівник ВДАІ, позивач йому пояснив, що знака з права немає, знак розміщений зліва, до того ж його затуляють дерева.
Аналогічні пояснення позивач зазначив і в протоколі при його складанні, що підтверджується копією протоколу від 11.09.2009року.
У відповідності до розділу 10 ДСТУ 4100-2002 « Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування» , а саме п. 10.1.1 «Дорожні знаки повинні розташовуватись так, щоб їх добре бачили учасники дорожнього руху як у світлий, так і в темний час доби, була забезпечена зручність експлуатації і обслуговування, а також було неможливе їх ненавмисне пошкодження.
При цьому вони не повинні бути затулені від учасників
дорожнього руху будь-якими перешкодами (зеленими насадженнями, щоглами зовнішнього освітлення тощо.).
Під час розташування дорожніх знаків повинна бути забезпечена спрямованість інформації, яку вони передають, тільки до тих учасників руху, для яких її призначено».
Відповідно до п. 10.2.4 «Дорожні знаки повинні встановлюватись з правого боку дороги поза проїзною частиною та узбіччям (допускається установлювати на присипній бермі), на тротуарі, розділювальній смузі, газоні тощо та над дорогою, крім випадків, що спеціально обумовлені цим стандартом».
Враховуючи пояснення позивача, а також досліджені докази по справі, суд приходить до висновку, що начальником ВДАІ було прийнято необґрунтоване рішення про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1, тобто без урахування обставин, які свідчать про неправильне розташування дорожнього знаку, що не повинно впливати на дії водія транспортного засобу .
Таким чином, суд вважає, що відсутність попереджувального знаку по ходу руху водія, відповідно до вимог чинного законодавства, виключає факт вчинення правопорушення, тому підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 122 ч. 1 КУпАП- немає, відповідно постанова начальника ВДАЇ підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст. 18, 158 – 163, 167 КАСУ України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до відділення Державної автомобільної інспекції з обслуговування адміністративної території Доманівського району про скасування постанови від 11.09.2009 року про накладення адміністративного стягнення за ст. 122 ч. 1 КУпАП - задовольнити.
Постанову серії ВЕ №051391 від 11.09.2009 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за ч. 1 ст. 122 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 255 грн. - скасувати, а провадження по справі – закрити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Доманівський районний суд з дня її оголошення шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів і апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя : - підпис Н.І.Єгорова
Вірно : суддя:
Секретар :