Судове рішення #6809357

                                         Справа № 2-583/2009

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


10 листопада 2009 року                 Новоайдарський районний суд Луганської області  


у складі:       головуючого судді – Добривечіра Л. Д,

при секретарі – Московченко О.В.


розглянувши у попередньому судовому засіданні в селищі Новоайдар цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської Ради про поновлення строку для пред`явлення позову до суду та продовження строку для прийняття спадкового майна,-


ВСТАНОВИВ:  


ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 сільської Ради про поновлення строку для пред`явлення позову до суду та продовження строку для прийняття спадкового майна.  

В обгрунтування своїх позовних вимог позивач зазначила, що 06.06.2005 року в с.Михайлюки померла її мати ОСОБА_3 Дар`я Кіндратівна. Після її смерті залишилось спадкове майно: домоволодіння № 32 по вул. Леніна с.Михайлюки та приватизована земельна ділянка, яке позивач бажає успадкувати, як спадкоємець за заповітом. Позивач пропустила встановлений законом строк для прийняття спадкового майна через незнання законів, вважала, що може прийняти спадок у будь-який час. Позивач просила поновити їй строк для пред`явлення позову до суду та продовжити строк для прийняття спадщини.

Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилась, надавши до суду заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримала.

П редставник відповідача ОСОБА_2 сільської Ради, у судове засідання не з`явився, надавши до суду заяву з проханням розглянути справу по суті за його відсутністю, позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи та надані до суду докази, приходить до висновку про те, що позовні вимоги обгрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судом установлено, підтверджується наявними у справі доказами і не заперечується сторонами, що 06.06.2005 р. померла мати позивача – ОСОБА_3 Дар`я Кіндратівна, що підтверджується свідоцтвом про смерть (л.с.7).  

Після її смерті залишилось спадкове майно. Спадкоємцем на спадкове майно за заповітом є позивач — ОСОБА_1, яка є донькою померлої спадкодавиці, що підтверджується свідоцтвом про народження (л.с.6).  

Спадкоємець за заповітом, в установлений законом строк не прийняла спадщину, оскільки не є фахівцем в галузі права та не знає законів України.

Відповідно до ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.  

Відповідно до ст. 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.  

Відповідно до ч.3 ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.  

Позивач є спадкоємцем за заповітом.  

Спадкоємців, які згідно ст.1241 ЦК України мають право на обов`язкову частку у спадщині немає.  

Відповідно до ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.  

За положеннями “Книги шостої. Спадкове право” ЦК України всі нотаріальні дії здійснюються нотаріальною конторою за місцем відкриття спадщини, в даному випадку Новоайдарською державною нотаріальною конторою.  

Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини  

Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців.

Відповідно до ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом шестимісячного строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Суд вважає, що ОСОБА_1 пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин, оскільки не має відповідної юридичної освіти, не є фахівцем в галузі права.

Суд дійшов до висновку про можливість поновлення строку для пред`явлення позову до суду, визнання причини пропуску строку для прийняття спадщини позивачем після померлої спадкодавиці поважною та продовжити позивачу строк для вступу до спадщини, яка залишилась після смерті  спадкодавця.

Висновки суду підтверджуються письмовими доказами, дослідженими у судовому засіданні.

Відповідно до ст. ст. 1220, 1221, 1223, 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.10, 11, 57, 58, 59, 60, 179, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд, -  


ВИРІШИВ:  


Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської Ради про поновлення строку для пред`явлення позову до суду, продовження строку для прийняття спадкового майна – задовольнити.

Поновити ОСОБА_1 строк для пред`явлення позову до суду та продовжити строк для прийняття спадщини, яка залишилась після смерті ОСОБА_3 Дар`ї Кіндратівни, померлої 06.06.2005 року на три місяці з дня набрання рішенням чинності.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.




Головуючий:                               Л. Д. Добривечір  




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація