ПОСТАНОВА
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
24 листопада 2009 р. №2-А-553/09
Суд Кремінського району Луганської області
у складі: головуючого Костроба Ю. Ю.
при секретарі Міщенко О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кремінна
справу за адміністративним позовом На горянської ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Кремінському районі Луганської області про визнання неправомірною бездіяльності по перерахунку пенсії.
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просила , визнати незаконними дії відповідача щодо призначення пенсії на загальних підставах по інвалідності згідно ст.. 33 Закону України «Про загальнообов»язкове пенсійне страхування», зобов»язання відповідача призначити пенсію і провести перерахунок пенсії починаю чи з 20.05.2009року та сплати різниці між фактично отриманою пенсією та пенсією яку б мала отримувати у відповідності до ст.. 37 Закону України «Про Державну службу».
У судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримала
Представник відповідача у судове засідання не з»явився, але надав суду заяву в якій прохає справу розглянути за його відсутності, при попередньому розгляді справи заперечував проти задоволення позовних вимог.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню, за наступними обставинами.
Позивач працювала спеціалістом 1-ї категорії, юрисконсультом в Кремінській міській раді Луганської області з 02.12.2002 року по 22.05.2009 року, до цього, з 14.12.1992 року по 17.04.2002 року служила в органах внутрішніх справ. 22 травня 2009 року позивач звільнилась з Кремінської міської ради за станом здоров’я.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про державну службу» регулювання правового становища державних службовців, що працюють в апараті органів прокуратури, судів, дипломатичної служби, митного контролю, служби безпеки, внутрішніх справ та інших, здійснюється відповідно до цього Закону, якщо інше не передбачено законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про міліцію» особовий склад міліції складається з працівників, що проходять державну службу в підрозділах міліції, яким відповідно до чинного законодавства присвоєно спеціальні звання міліції.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про міліцію» працівник міліції є представником державного органу виконавчої влади.
Звідси слід вважати, що служба в органах внутрішніх справ відноситься до стажу державної служби.
Відповідно до ч. 7 ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу. Пенсія в частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Частина пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 6 ст. 37 Закону України «Про державну службу» пенсія по інвалідності у розмірах, передбачених частинами другою і п'ятою цієї статті, призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», особам, визнаним інвалідами I та II групи у період перебування на державній службі, які мають стаж державної служби не менше 10 років, а також особам з числа інвалідів I та II групи незалежно від часу встановлення їм інвалідності, які мають не менше 10 років стажу державної служби на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії вони працювали на зазначених посадах. Пенсія по інвалідності відповідно до цього Закону призначається незалежно від причини інвалідності за умови припинення державної служби.
Згідно копії трудової книжки (а.с.4-6) позивач дійсно працювала спеціалістом 1-ї категорії, юрисконсультом в Кремінській міській раді Луганської області з 02.12.2002 року по 22.05.2009 року, , з 14.12.1992 року по 17.04.2002 року служила в органах внутрішніх справ .
Згідно копії пенсійного посвідчення ( а.с.20) позивач є інвалідом 3 групи.
На підставі викладеного та у відповідності до ст. ст. 6-7, 18, 49, 51, 71Кодексу адміністративного судочинства України", ст..ст.9,37 Закону України «Про Державну службу» суд. –
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги На горянської ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Кремінському районі Луганської області про визнання неправомірною бездіяльності по перерахунку пенсії задовольнити у повному обсязі.
Визнати незаконними дії Управління Пенсійного Фонду України в Кремінському районі Луганської області щодо призначення пенсії на загальних підставах по інвалідності згідно ст.. 33 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування».
Зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в Кремінському районі Луганської області призначити На горянській ОСОБА_1 призначити пенсію у відповідності до ст..37 Закону України «Про державну службу».
Зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в Кремінському районі Луганської області провести перерахунок пенсії, починаючи з 20.05.2009року та сплатити різницю між фактично отриманою пенсією та пенсією призначену у відповідності до ст.. 37 Закону України «Про державну службу».
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення ухвали.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви на апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви на апеляційне оскарження.
Суддя Ю.Ю. Костроба.