Судове рішення #6807227

Справа №2-а-781

2009 р.


П О С Т А Н О В А  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  


         26 жовтня  2009 р.                                    м.Яремче


 Яремчанський міський суд Івано-Франківської області  

в складі:  головуючого судді                   Гандзюка Д.М.

      секретаря                                         Савчук М.І.

з участю:  позивачки                                    ОСОБА_1


 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Яремче адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення виконкому Яремчанської міської ради про  визнання неправомірними дії відповідача при виплаті допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку та зобов’язати зробити перерахунок допомоги ,-


                      в с т а н о в и в:  


 Позивачка звернулася в суд з позовом про визнання неправомірними дії відповідача при виплаті допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та зобов’язати зробити перерахунок допомоги.

Позивачка обгрунтовує позовні вимоги тим, що вона з 19.03.2008 р. по 1.07.2009 р. здійснювала догляд за сином ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1,  до досягнення ним трирічного віку. Вона отримувала допомогу по догляду за дитиною в управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Яремчанської міської ради  в розмірі, який є меншим,  ніж розмір прожиткового мінімуму, встановлений законом для дітей віком до шести років. Позивачка вважає, що всупереч положенням ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 р. і 22.05.2008 р. відповідачем не доплачено їй державну  допомогу  по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку за період з 19.03.2008 р. по 1.07.2009р..

Позивачка в судовому засіданні позов підтримала з підстав, наведених у позовній заяві. Вона пояснила, що зверталася до відповідача про виплату допомоги в належному розмірі, але відповідач відмовив. Тому вона просить визнати неправомірними дії управління праці та соціального захисту населення виконкому Яремчанської міської ради щодо відмови у виплаті допомоги по догляду за дитиною в розмірі прожиткового мінімуму та зобов’язати відповідача зробити перерахунок  допомоги відповідно до вимог ст.15 Закону України  «Про державну  допомогу сім’ям з дітьми».

Відповідач направив суду  заперечення на позов і заяву про розгляд справи у відсутності його представника. У письмовому запереченні на позов відповідач  зазначає, що позивачка пропустила річний строк звернення до суду і безпідставно посилається на Рішення Конституційного Суду України. Відповідач вважає, що позивачці  виплачується  допомога у встановленому законом розмірі, позаяк на спірні правовідносини поширюється тільки Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».  Відповідач просить відмовити в позові повністю.

Суд, заслухавши пояснення позивачки, дослідивши письмові докази та оцінюючи досліджені докази в сукупності, вважає, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно даних в копії свідоцтва про народження (а.с.7), позивачка є мамою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Поясненнями позивачки і даними, які зазначені в довідці (а.с.22), встановлено, що позивачка з 19 березня 2008 р. здійснює догляд за своєю дитиною і одержувала у відповідача державну допомогу по догляду за дитиною до досягненню нею трирічного віку.  

Згідно правил ч.1 ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (в ред.2001 р.), допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. Відповідно до п.3 розділу YIII «Прикінцеві положення» названого Закону, розмір державної допомоги сім’ям з дітьми, передбаченої ст.15 цього Закону, визначається Верховною Радою України щороку у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму з поступовим наближенням до прожиткового мінімуму, але при цьому не може бути нижчим за величину, яка дорівнює 25 відсотків від встановленого рівня прожиткового мінімуму. Стаття 13 названого Закону передбачає, що право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом має не застрахована в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування особа, яка фактично здійснює догляд за дитиною.

Згідно положень ст.43 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» (в ред.2001 р.), допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом. Стаття 42 названого Закону передбачає, що право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має застрахована особа, яка фактично здійснює догляд за дитиною.  

Поясненнями позивачки і даними, які зазначені в довідці (а.с. 22), встановлено, що позивачка до пологів не працювала і не є застрахованою в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Тому на позивачку поширюються тільки положення  Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (в ред.2001 р.).

Підпунктами 7 і 8 пункту 23 розділу II «Внесення змін до деяких законодавчих актів України» Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»  частина перша статті 15 та пункт 3 розділу YIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» викладені в новій редакції. Нова редакції частини першої статті 15 передбачає, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень. Пункт 3 розділу VIII «Прикінцеві положення» названого Закону визначив допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року 50 відсотками, 1 січня 2009 року -75 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008р.                        вказані зміни до ст.15 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім’ям з дітьми» (в ред.2001 р.)  не визнані не конституційними. Названі зміни є чинними з 1 січня 2008 р..

 

Тому  вимоги позивачки  про зобов’язання відповідача виплачувати їй допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі прожиткового мінімуму           не ґрунтується на вимогах закону. Стаття 15 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім’ям з дітьми» (в ред.2001 р.) з січня 2008 року не передбачає виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі прожиткового мінімуму. Підстав проводити перерахунок виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку позивачці у відповідача не має. У зв’язку з цим в  задоволені позову слід відмовити.            

      На підставі  ст.ст.5,15  Закону України «Про державну соціальну допомогу сім’ям з дітьми» (в ред.2001 р.),  та керуючись ст.ст. 160 – 162 КАС України, суд, -  


п о с т а н о в и в:  

в задоволені позову відмовити повністю.

Відмовити ОСОБА_1 в задоволені позову до управління праці та соціального  захисту населення виконкому Яремчанської міської ради про визнання неправомірними дії відповідача при виплаті допомоги по догляду за дитиною – сином ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, до досягнення ним трирічного віку та зобов’язати зробити перерахунок допомоги.

Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня виготовлення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Яремчанський міський суд.  

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.  

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.


Постанова виготовлена в повному обсязі 30 жовтня 2009 р..

СУДДЯ:  










Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація