Справа № 2-13/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2007року Рожищенський районний суд Волинської області
в складі: головуючого - судді Сіліча І.І.
при секретарі - Б»яла І.В.
з участю позивача- ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рожище справу за позовом ОСОБА_1до Новосачевської сільської про визнання права власності на спадковий об»єкт нерухомого майна, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася в суд з позовом до Носачевичівської сільської ради про визнання права власності на спадковий об»єкт нерухомого майна, обгрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що вона та її брат є спадкоємцями за заповітом житлового будинку з господарсько-побутовими спорудами, який знаходиться в с.АДРЕСА_1. Брат позивачки, ОСОБА_4, який також: є одним з спадкоємців, померІНФОРМАЦІЯ_1 року. Дане будинковолодіння належало на праві приватної власності її матері, ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
На даний час вона не може оформити право власності на житловий будинок, через відсутність державної реєстрації нерухомого майна за спадкодавцем. Просить визнати за нею право власності на житловий будинок з господарсько-побутовими спорудами, який знаходиться в сАДРЕСА_1
В судовому засіданні позивачка та її представник позов підтримали з підстав, зазначених в позовній заяві, просили його задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнала, не заперечує проти визнання за позивачкою право власності на спадковий об»єкт нерухомого майна.
Заслухавши пояснення сторін, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Відповідно до ч.І cm. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ч. З cm. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до cm. 1299 ЦК України, якщо у складі спадщини, яку прийняв спадкоємець, є нерухоме майно, спадкоємець зобов"язаний зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна. Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна.
В судовому засіданні встановлено, що житловий будинок в с.АДРЕСА_1 належав спадкодавцю ОСОБА_5, що стверджується витягом з погосподарської книги Носачевської сільської ради НОМЕР_1 за 2001 рік.
Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_5померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Факт прийняття спадщини позивачем шляхом догляду за житловим будинком та . користування земельною ділянкою стверджується довідкою, виданою Новосачевською сільською радою:
Нотаріально посвідченим заповітом від 10.08.1990 року стверджується, що ОСОБА_5 заповіла своїм дітям, ОСОБА_6., ОСОБА_4 житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться АДРЕСА_1
Згідно довідки Доросинівської сільської ради вбачається, що ОСОБА_6. змінила прізвище на ОСОБА_6.
Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_4 померІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Спадкова справа після смерті ОСОБА_5, яка проживала АДРЕСА_1не заводилась, що стверджується повідомленням Рожищенської державної нотаріальної контори.
Згідно технічного паспорта, житловий будинок, що знаходиться АДРЕСА_1, має загальну площу 52,2 м.кв, вартість будинку з надвірними будівлями і спорудами становить 5952 грн.
За таких обставин суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити і визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами АДРЕСА_1.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 88, 214, 215, 367 ЦПК України, 1217, 1268, 1299 ЦК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, що знаходяться в АДРЕСА_1Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Рожищенський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяви про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений cm. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.