Апеляційний суд Запорізької області
Судова палата з цивільних справ
Україна, 69000, м.Запоріжжя, пр.Леніна,162
Суддя 1-ї інстанції Рибалко Н.І. Суддя доповідач Бондар М.С .
25 листопада 2009 року Справа № 22-3763/09
У Х В А Л А
Іменем України
Коллегія судової палаті з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:
головуючий - суддя : Бондар М.С. судді: Гончар О.С., Кримська О.М.
секретар - Мосіна О.В.
при участі: прокурора - адвоката -
розглянула у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за
апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя від 30.04.2009 року про відмову у відкритті провадження у справі за позовом до Головного управління пенсійного Фонду України в Запорізькій області про визнання дій незаконними, стягнення матеріальної та моральної шкоди, -
в с т а н о в и л а :
У квітні 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області про визнання дій незаконними, стягнення матеріальної та моральної шкоди.
Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя від 30.04.2009 року у відкритті провадження у справі відмовлено, у зв'язку з тим, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства
У поданій апеляційній скарзі позивач просив скасувати оскаржувану ухвалу, оскільки його думку суд допустився процесуальних помилок.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів судової палаті з цивільних справ апеляційного суду дійшла до висновку, що скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст.312 ЦПК апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу суду першої інстанції без змін, якщо судом постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.
Як вбачається з матеріалів справи заявник у судовому порядку оскаржує дії суб'єкта владних повноважень.
З 1 вересня 2005 року набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України), який визначив повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства.
Частиною 2 ст. 4 цього Кодексу визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Суб'єктом владних повноважень відповідно до п. 7 ч. 1 ст. З цього Кодексу є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Адміністративні справи, в яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, як це передбачено п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України, підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам (п. 2 ч. 1 ст. 3 КАС України).
Отже, спір, що виник між сторонами, є публічно-правовим і відноситься до адміністративної юрисдикції, а тому його розгляд судом першої повинен здійснюватися за нормами КАС України.
З огляду на викладене прийнята судом ухвала про відмову у відкритті провадження є правильною, а тому скарга не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.307,312,313,314,315,317 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Ухвалу Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя у цій справі від 30.04.2009 року про відмову у відкритті провадження у справі залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання сили ухвали апеляційного суду.
Головуючий: Судді: