Судове рішення #68041915


Першотравневий районний суд м.Чернівців

м. Чернівці, вул. Головна, 105, 58000, (0372) 52-66-11


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2010 року. Першотравневий районний суд м. Чернівці

в складі колегії суддів:

головуючого судді Марчука В.Т.

суддів Войтуна О.Б., Скуляка І.А.

при секретарі Наконечній О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чернівці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до Генеральної прокуратури України про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулись до суду з вказаним вище позовом до відповідача.

Посилались на те, що 30.01.2008 року вони звернулись до Президента України з офіційною заявою про державний геноцид в Україні, яку Секретаріат Президента направив до Генерального прокурора України.

У зв'язку з тим, що вимоги ст.97 КПК України прокуратура по цій Офіційній заяві про державний геноцид не виконала та разом з Чернівецькою обласною психіатричною лікарнею стала їх поодиноко переслідувати, вони змушені були подати чергову заяву про державний геноцид в Україні, яка також не була перевірена в порядку ст.97 КПК України та не виконано вимог ч.1 ст.99 КПК України.

19.06.2008 року за №05/2/1-14460-99 Генеральна прокуратура України надала їм відповідь на заяву про геноцид в Україні.

Вважають, що така відповідь суперечить ст.12 Закону України «Про звернення громадян», оскільки прокуратурі слід було діяти у відповідності до ч.1 ст.99 КПК України та винести постанову про відмову в порушенні кримінальної справи.

Відсутність такої постанови порушує їх конституційні права, оскільки унеможливлює оскаржити в установленому порядку.

Просили визнати нечинною відповідь Генеральної прокуратури України від 19.06.2008 року за №05/211-14460-99 та зобов'язати Генеральну трокуратуру України виконати вимоги ч.1 ст.99 КПК України та винести постанову про відмову в порушенні кримінальної справи.

В судовому засіданні ОСОБА_1, який діяв від свого імені та за дорученнями від імені ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5, а також ОСОБА_6 адміністративні позовні вимоги підтримали та підтвердили обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача ОСОБА_7 позов не визнав та суду пояснив, що дійсно позивачі неодноразово звертались до Генеральної прокуратури України та Президента України із заявами про злочин, в яких вказували на те, що нібито відносно них правоохоронними органами та судом ведеться переслідування за національною ознакою.

У відповідності до Закону України «Про прокуратуру» скарги позивачів про державний геноцид були направлені для перевірки в прокуратуру Чернівецької області.

Внаслідок проведеної прокуратурою області перевірки постановою від 05.06.2008 року відмовлено в порушенні кримінальної справи на підставі ст.6 п. 1 КПК України за відсутністю події злочину.

Вказана постанова про відмову в порушенні кримінальної справи позивачами була оскаржена до Шевченківського районного суду м.Чернівці і постановою від 06.10.2008 року скарга залишена без задоволення. Постанова суду набрала законної сили.

Таким чином, представник відповідача вважає, що заявлені адміністративні позовні вимоги до Генеральної прокуратури України є безпідставними і в задоволенні їх просив відмовити.

Суд, заслухавши пояснення присутніх в судовому засіданні учасників процесу, дослідивши та проаналізувавши матеріали наглядового провадження №05/2002-98 за скаргами ОСОБА_1 та інших позивачів і матеріали адміністративної позовної заяви, приходить до висновку про безпідставність заявлених позовних вимог.

Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 та інші позивачі в період 2007-2008 років подали чотири заяви до Президента України про вчинення відносно них державного геноциду за національною ознакою.

Вказані заяви Секретаріатом Президента України були за належністю направлені до Генеральної прокуратури України, а остання в свою чергу - в прокуратуру Чернівецької області.

Проведеною прокурорською перевіркою фактів, викладених в скаргах, встановлено відсутність події злочину, на який вказували у заявах ОСОБА_1 та інші.

Постановою старшого прокурора відділу представництва інтересів громадянина та держави в судах прокуратури Чернівецької області ОСОБА_7 від 05.06.2008 року відмовлено в порушенні кримінальної справи на підставі п.1 ст.6 КПК України за відсутністю події будь-якого злочину.

Наведені обставини підтверджуються дослідженими в судовому засіданні матеріалами наглядового провадження по скаргах ОСОБА_1 та постановою від 05.06.2008 року про відмову в порушенні кримінальної справи.

Копію вказаної постанови від 05.06.2008 року особисто отримав ОСОБА_1 07.07.2008 року (н/п а.с.48) та оскаржив до Шевченківського районного суду м.Чернівці.

Постановою цього суду від 06.10.2008 року скаргу ОСОБА_1 та інших залишено без задоволення. Постанова суду набрала законної сили (н/п а.с.50-54).

Таким чином, аналіз досліджених по справі доказів свідчить про те, що як Генеральна прокуратура України, так і прокуратура Чернівецької області при вирішенні заяв ОСОБА_1 та інших про державний геноцид діяли в межах своєї компетенції та у відповідності до вимог Закону України «Про прокуратуру», ст.ст.97, 99 КПК України.

Письмова відповідь Генеральної прокуратури України від 19.06.2008 року на звернення позивачів є правомірною.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст.70, 71, 86, 87, 94, 122, 158-163, 167, 186 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до Генеральної прокуратури України про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії відмовити.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя: В.Т.МАРЧУК

Судді: О.Б.ВОЙТУН

ОСОБА_8


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація