а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2009 р. Справа № 2-а-3984/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Мельник-Томенко Жанни Миколаївни ,
При секретарі судового засідання: Пивовар Інна Михайлівна
За участю представників сторін:
позивача : Годун К.О., представник на підставі довіреності
відповідача : не з'явився, причини неявки суду не відомі
розглянувши матеріали справи
за позовом : Липовецької міжрайонної державної податкової інспекції
до : суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2
про : стягнення податкового боргу за рахунок активів
ВСТАНОВИВ :
Заявлено позов про стягнення з суб’єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 податкового боргу в розмірі 450 грн. за рахунок його активів.
Позов мотивовано наступним.
ОСОБА_2 29.05.2006 року зареєстрований Липовецькою районною державною адміністрацією Вінницької області як суб'єкт підприємницької діяльності фізична особа - підприємець. Станом на 10.09.2009 року за СПД ОСОБА_2 рахується податковий борг по сплаті єдиного податку в розмірі 450 грн., який утворився за період з 20.09.2006 року по 31.12.2006 року.
За таких підстав, позивач просить суд задовольнити позов, стягнути активи суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 в рахунок погашення податкового боргу в сумі 450 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав та посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просив суд задовольнити позовні вимоги.
Відповідач у судове засідання не з’явився, причини неявки суду не відомі. Про дату, час і місце розгляду справи повідомлений завчасно і належним чином.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позов підлягає повному задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію № НОМЕР_2, 29.05.2006 року ОСОБА_2 зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності фізична особа - підприємець, ідентифікаційний код –НОМЕР_1.
Відповідно до заяви від 01.06.2006 року та корінця свідоцтва серії НОМЕР_3 від 01.06.2006 року СПД ОСОБА_2 знаходиться на спрощеній системі оподаткування.
Наявність заборгованості зі сплати єдиного податку у відповідача підтверджується витягами з облікової картки станом на 31.12.2006 р., на 31.12.2007 р., на 31.12.2008 р., на 10.09.2009 року.
Липовецькою МДПІ вживались заходи до отримання заборгованості по обов’язкових платежах, передбачені законом України “Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, зокрема направлялись податкові вимоги, а саме, перша податкова вимога № 1/138 від 06.09.2006 р., друга податкова вимога №2/242 від 01.11.2006 р., проте, вжиті заходи не дали позитивного результату щодо погашення зазначеної суми податкового боргу і на даний час податковий борг відповідачем не погашено.
У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Примусове стягнення податкової заборгованості –передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Згідно ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов‘язань виключно за рішенням суду.
Як зазначено у пункті 1.7 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, СПД ОСОБА_2 при здійсненні виду діяльності, допустив податковий борг по сплаті єдиного податку на загальну суму 450 грн., що підтверджується наданими розрахунками позивача, а також матеріалами справи.
За таких підстав, у відповідності до чинного законодавства, податкові зобов’язання відповідача підлягають погашенню за рахунок примусовому стягнення його активів.
Враховуючи те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, наявні підстави для задоволення позовну в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов Державної податкової інспекції у м. Вінниці до суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу за рахунок активів, - задовольнити повністю.
Стягнути з суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1), за рахунок його активів, податковий борг зі сплати єдиного податку в розмірі 450 (чотириста п'ятдесят) грн. в дохід відповідного місцевого бюджету.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 19.10.2009 р.
Суддя /підпис/ Мельник-Томенко Жанна Миколаївна