а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2009 р. Справа № 2-а-4222/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Сторчака Володимира Юрійовича ,
При секретарі судового засідання: Гонта Інна Олександрівна
За участю представників сторін:
позивача : Коломієць І.М. - представник
відповідача : ОСОБА_2
розглянувши матеріали справи
за позовом : Державної податкової інспекції у м.Вінниці
до : Суб"єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3
про : стягнення штрафних (фінансових) санкцій
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов Державної податкової інспекції у м.Вінниці ( надалі - позивач) до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
Позов мотивовано тим, що станом на час звернення до суду з даним позовом, за СПД ОСОБА_3 рахується заборгованість - штрафної санкції у сумі 1271, 25 грн..
Представник позивача в судовому засіданні позивні вимоги підтримує та просить їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та надані докази дійшов наступного висновку.
Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_3 здійснює своє право на підприємницьку діяльність на підставі державної реєстрації як фізичної особи - підприємця, ідентифікаційний код якої НОМЕР_1 та перебуває на обліку платника податків в ДПІ у м.Вінниці.
13.03.2009р. Державною податковою інспекцією у м.Вінниці проведена перевірка щодо контролю за порядком проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) господарської одиниці - магазину, що розташований у м.Вінниці та належить відповідачу, за результатами якої складено акт № 370/02/32/32/НОМЕР_1. Зокрема, перевіркою встановлено порушення відповідачем п. 13.9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та ст. 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".
На підставі даного акту перевірки за виявлені порушення, позивачем прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, зокрема: рішення від 13.04.2009 року №0004692340 з посиланням на ст.ст. 17, 22 ЗУ "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" на загальну суму 1076,25 грн. та рішення від 13.04.2009 року №0004702340 з посиланням на ст. 8 ЗУ "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" на загальну суму 195,00 грн..
Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як зазначено у пункті 1.7 статті 1 Закону України „Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
П.п. 3.1.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З огляду на викладене, суд вважає, що заборгованість відповідача перед бюджетом по штрафних санкціях в сумі 1271,25 грн. повністю підтверджується матеріалами справи , а відтак визнання відповідачем позову в повному обсязі судом приймається, оскільки такі дії останнього не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Відповідно до ч. 3 ст. 112, ст. 136 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Таким чином, заявлений позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства та в межах заявлених вимог в сумі 1271,25 грн..
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов Державної податкової інспекції у м. Вінниці до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1271,25 грн. задовольнити.
2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до місцевого бюджету (р/р 31113104700002, код платежу 3021080902, ГУ ДКУ у Вінницькій області, МФО 802015) штрафні (фінансові) санкції у сумі 1271,25 грн. (одна тисяча двісті сімдесят одна гривня 25 коп.).
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 17.11.09
Суддя Сторчак Володимир Юрійович