Справа № 2-5657/2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 жовтня 2009 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області в складі:
головуючого судді Федько С.П.,
при секретарі Ковальовій О.Г.,
за участю позивача – ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Горлівки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась до суду з позовною заявою, в якій вказала, що на підставі свідоцтва про право власності на житло № 764 від 20 лютого 1997 року їй, її батьку ОСОБА_5, її матері ОСОБА_2 та її дочкам ОСОБА_3 та ОСОБА_4 належить АДРЕСА_1. В процесі користування вказаною квартирою був зроблений ремонт з переплануванням. ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_5 Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді 1/5 частини вказаної квартири. При зверненні до нотаріальної контори з метою отримання спадщини їй було відмовлено, оскільки квартира перепланована самочинно. Відповідач вводити її в експлуатацію відмовляється. Просить визнати за нею право власності на 2/5 частини перепланованої АДРЕСА_1.
Позивач в судовому засіданні на позовних вимогах наполягав, мотивуючи їх аналогічно викладеному у позовній заяві.
Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 у судове засідання не з’явились, надавши заяву про розгляд справи у їх відсутність, проти позовних вимог не заперечували.
Представник третьої особи КП “Горлівське міське БТІ” у судове засідання не з’явився, надавши заяву про розгляд справи у його відсутність, проти позовних вимог не заперечував.
Суд, вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
На підставі ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право не визнається іншою особою.
Згідно з ч. 2 ст. 331 ЦК України, право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
В судовому засіданні встановлено, що на підставі свідоцтва про право власності на житло № 764 від 20 лютого 1997 року ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 належить по 1/5 частині АДРЕСА_1. В процесі користування вказаною квартирою ними був зроблений ремонт з переплануванням. ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_5 Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді 1/5 частини вказаної квартири. При зверненні до нотаріальної контори з метою отримання спадщини їй було відмовлено, оскільки квартира перепланована самочинно. Відповідач вводити її в експлуатацію відмовляється.
Згідно з технічним висновком АТЗТ ППП “Донбасреконструкція” технічний стан квартири оцінюється як задовільний. Перепланування квартири відповідає санітарно – гігієнічним вимогам та її подальша експлуатація є можливою.
Згідно з даними Першої Горлівської нотаріальної контори інших спадкоємців, крім позивача, яка прийняла спадщину шляхом проживання зі спадкодавцем на день йог смерті, немає.
З огляду на викладене, суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані й підлягають задоволенню.
На підставі вищенаведеного, ст.ст. 331, 392 ЦК України, керуючись ст.ст. 10,11,60,213,214,218,223ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги задовольнити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на нерухоме майно – 2/5 частини перепланованої АДРЕСА_1.
Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (десяти днів з дня проголошення рішення) заяву про апеляційне оскарження не буде подано або якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст. 294 ЦПК України (протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження).
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подання заяви про оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.П. Федько