Справа № 2-а-2246/11/1222
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 листопада 2011 року м. Попасна
Суддя Попаснянського районного суду Луганської області Закопайло В.А., розглянувши адміністративну справу у порядку скороченого провадження за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Попаснянському районі про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії, -
встановив:
Вказаний позов був поданий позивачем до Попаснянського районного суду 17.11.2011 року. У позові позивач зазначив, що має правовий статус дитини війни відповідно до ст. 1 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”. Відповідач має виплачувати йому підвищення до пенсії, передбачене ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, однак таке підвищення протягом 2011 року в повному обсязі йому не виплачується. Просить суд визнати бездіяльність відповідача протиправною та зобов’язати його виплатити недоплачену у повному обсязі щомісячну надбавку до пенсії згідно ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" з 01.06.2011 року по 22.07.2011 року у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.
Ухвалою Попаснянського районного суду від 18 листопада 2011 року суддею було вирішено справу розглядати в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, відповідно до вимог ст.183-2 КАС України, оскільки заявлено вимоги щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.
Представник відповідача подав до суду заперечення, у якому позов не визнав. В обґрунтування своєї позиції зазначив, що позивачеві встановлено надбавку, як дитині війни з 01.01.2008 року в розмірі 10 % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Це підвищення призначено і виплачується разом з пенсією по теперішній час у відповідності з чинними законодавчими актами України (за період з 01.01.2008 року до 22.05.2008 року відповідно до Закону України “Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”), а з 22.05.2008 року відповідно до Постанови КМУ від 28.05.2008 року № 530 в межах виділених КМУ розрахунку.
Суддя, дослідивши письмові матеріали справи, вважає необхідним позов задовольнити з наступних підстав.
Відповідно до статті 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”від 18 листопада 2004 року № 2195-IV, що набрав чинності 01 січня 2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Згідно статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Із наданих позивачем документів встановлено, що він дійсно має правовий статус дитини війни, у зв’язку з чим перебуває на обліку в УПФ в Попаснянському районі та згідно відповіді УПФ в Попаснянському районі отримує підвищення до пенсії в розмірі 10 % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, замість передбачених ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” 30 % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Статтею 21 Закону України “Про державний бюджет України на 2011 рік”від 23 грудня 2010 року, був затверджений прожитковий мінімум на одну особу, яка втратила працездатність: з 1 січня –750 гривень, з 1 квітня –764 гривень, з 1 жовтня –784 гривень, з 1 грудня –800 гривень.
Згідно Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік”від 14 червня 2011р. № 3491-VI ( 19.06.2011 р. –Набрання чинності) встановлено, що у 2011 році норми і положення статті 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”(2195-15) (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 4, ст. 94 з наступними змінами), застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік”. Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 6 липня 2011 року № 745 “Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету”, яка відповідно до пункту 5 Указу Президента України “Про порядок офіційного оприлюднення нормативно –правових актів та набрання ними чинності”від 10 червня 1997 року № 503/97 набрала чинності з 23 липня 2011 року.
В зв`язку з вище зазначеним Законом, згідно якого були встановлені порядок та розміри виплати підвищення, вище зазначеної категорії громадян, а саме, до 23 липня 2011 року у порядку та розмірах встановлених наведеними законами, а з 23 липня 2011 року у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік, суд вважає за необхідне позовні вимоги позивача задовольнити за період з 01.06.2011 р. по 22.07.2011 р. включно.
На підставі викладеного, Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік”від 14 червня 2011 року № 3491-VI, ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”,ст. 28 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік”, керуючись ст.ст. 2, 11, 159-163, 183-2, 256 КАС України
суд, -
Постановив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України у Попаснянському районі щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку та виплаті підвищення до пенсії у розмірі 30 (тридцяти) відсотків мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, з 01 червня 2011 року по 22 липня 2011 року включно.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Попаснянському районі нарахувати та виплатити за рахунок коштів Державного бюджету України ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30 (тридцяти) відсотків мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, з 01 червня 2011 року по 22 липня 2011 року включно, з урахуванням фактично виплачених сум, згідно прожиткового мінімуму на відповідний період.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Донецького апеляційного адміністративного суду через Попаснянський районний суд.
Постанова в частині зобов’язання Управління Пенсійного фонду України у Попаснянському районі нарахувати та виплатити за рахунок коштів Державного бюджету України ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30 (тридцяти) відсотків мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, за один місяць –підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає чинності після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано, або після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження, якщо судове рішення не скасовано.
Копію постанови надіслати сторонам.
Суддя : В.А. Закопайло