Судове рішення #67908478


Справа № 758/4260/15-ц

У Х В А Л А


17 квітня 2015 року суддя Подільського районного суду м.Києва Сербіна Н. Г., розглянувши заяву ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м.Києві про розкриття банківської таємниці Ф АКІБ «Укрсиббанк» КРУ» у м.Києві «Перший український міжнародний банк» у відношенні ОСОБА_1,

В С Т А Н О В И В :


До Подільського районного суду м. Києва надійшла вищевказана заява.

Вважаю, що заява податкової інспекції у ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м.Києві підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст. 119, 287, 288 ЦПК України з наступних підстав.

Відповідно до п 7. Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 30 вересня 2011 року, заява про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичної або фізичної особи за формою і змістом повинна відповідати загальним правилам, встановленими статтею 119 ЦПК України, а також вимогам, які містяться в статті 288 ЦПК України.

Статтею 288 ЦПК України визначено, що в заяві про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю має бути зазначено: найменування суду, до якого подається заява; ім'я (найменування) заявника та особи, щодо якої вимагається розкриття інформації, яка містить банківську таємницю; їх місце проживання або місцезнаходження, а також ім'я представника заявника, у випадку коли заява подається представником; найменування та місцезнаходження банку, що обслуговує особу, щодо якої потрібно розкрити банківську таємницю; обґрунтування необхідності та обставин, за яких вимагається розкрити інформацію, яка містить банківську таємницю, щодо особи, із зазначенням положень законів, які надають відповідні повноваження, або прав та інтересів яких порушено; обсяги (межі розкриття) інформації, яка містить банківську таємницю, щодо особи та мету її використання.

В порушення зазначеної статті та ст. 119 ЦПК України заявником не зазначено доказів, що підтверджують кожну обставину, зокрема, не зазначено доказів того, що особі, щодо якої вимагається розкриття банківської таємниці, належить зазначений рахунок. Роздруківка з інтернет не може бути належним доказом в розумінні ст.ст. 58, 59 ЦПК України.

Крім того, заява підписана в.о. начальника ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м.Києві ОСОБА_2, при цьому відсутні будь- які докази, що останній наділений правом підпису заяв до суду про розкриття банківської таємниці. На заяві також відсутня печатка ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м.Києві.

Зі змісту поданої заяви вбачається, що заявник просить розкрити інформацію, що містить банківську таємницю ОСОБА_1 щодо інформації про обсяг та обіг коштів, із зазначенням контрагентів за період з 01.01.2013 р. по 31.12.2013 року.

Проте заявником не обґрунтовано з посиланням на норми діючого законодавства необхідність розкриття інформації щодо контрагентів фізичної особи- підприємця.

Згідно ч. 4 ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» банку забороняється надавати інформацію про клієнтів іншого банку, навіть якщо їх імена у документах, угодах та операціях клієнта.

Таким чином, оскільки, без зазначення наведених вище обставин, вирішити питання про відкриття провадження у справі неможливо, вважаю за необхідне заяву залишити без руху та надати заявникові строк для усунення недоліків заяви з подачею її до суду в новій редакції.

Виходячи з положень ч. 2 ст. 121 ЦПК України, якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст. 119, 288 цього Кодексу, заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 119, 120, 210, 288 ЦПК України,

У Х В А Л И В :

Заяву державної податкової інспекції уДеснянському районі ГУ ДФС у м.Києві про розкриття банківської таємниці Ф АКІБ «Укрсиббанк» КРУ» у м.Києві «Перший український міжнародний банк» у відношенні ОСОБА_1 залишити без руху та надати заявникові строк для усунення недоліків вказаних в ухвалі, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання заявником ухвали.

В разі якщо заявник у вказаний строк не усуне вказані недоліки, заява буде вважатись неподаною та буде повернута заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.


СуддяН. Г. Сербіна




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація