Вільногірський міський суд Дніпропетровської області
м. Вільногірськ, вул. Жовтнева, 14-а, 51700, (05653) 5-07-41
Справа №2а-394/11/0407
УХВАЛА
26 квітня 2011 р
у складі головуючого судді Болоніної М.Б.при секретарі Шараповій О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вільногірську Дніпропетровської області заяву ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м.Вільногірську Дніпропетровської області про зобов’язання здійснити перерахунок і виплату щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни,
ВСТАНОВИВ:
15.04.2011 р. до суду звернулась ОСОБА_1 з адміністративним позовом до управління ПФУ про зобов’язання відповідача здійснити перерахунок і виплатити щомісячну державну соціальну допомогу у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період 2009-2010р.р. та по час винесення судового рішення за цим позовом, де також просить на розсуд суду вирішити питання про поновлення пропущеного строку звернення до суду. Позивач вважає, що причини пропуску процесуального строку є поважними, оскільки про порушення своїх прав вона дізналася лише у грудні 2010р. з письмової відповіді управління ПФУ. Крім того, до 09.09.2010 р. спірні відносини розглядались у порядку цивільного судочинства з відповідним строком позовної давності у три роки, тобто положення КАС України застосовуються до спірних правовідносин лише з 09.09.2010 р. та тому у неї саме з цієї дати виникло право звернення до адміністративного суду.
Сторони у судове засідання не з’явились, своїми телефонограмою та заявою просили клопотання про поновлення строку розглядати без їх участі, проти поновлення строку відповідач заперечував.
Перевіривши доводи сторін, суд доходить до висновку, що заява про поновлення строку звернення до суду не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч.2 ст.99, ч.І ст. 102 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Наведені позивачем причини пропуску нею шестимісячного строку звернення до суду не можуть вважатись поважними, оскільки позивачеві було відомо про надання їй статусу дитини війни, про що свідчить відмітка у її пенсійному посвідченні, вона щомісячно отримує пенсію, обізнана щодо її розміру, тому мала можливість самостійно або за роз’ясненнями фахівців відслідковувати повноту та своєчасність її нарахування відповідачем. Про порушення своїх прав позивач мала можливість дізнатися з моменту опублікування рішень Конституційного Суду України, якими було відновлено її право на отримання надбавки до пенсії у більшому розмірі.
Таким чином, суд не вбачає підстав для визнання причин пропущення строку звернення до суду поважними та для його поновлення.
У відповідності до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд не знайде підстав для поновлення строку, тому позовні вимоги за період з 01 01 2009р по 14 жовтня 2010р., тобто до шестимісячного строку, який передував дню подачі позову, підлягають залишенню без розгляду.
Керуючись ст.ст.99-102,160,165,167 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м.Вільногірську Дніпропетровської області про зобов’язання здійснити перерахунок і виплату щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни - відмовити
Адміністративний позов ОСОБА_1 про зобов’язання Управління Пенсійного фонду України в м.Вільногірську Дніпропетровської області здійснити перерахунок і виплатити щомісячну державну соціальну допомогу у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в частині позовних вимог за період з 01.01.2009р. по 14 жовтня 2010р. залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через Вільног ірський міський суд Дніпропетровської області протягом 5 днів з дня отримання її копії
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.
Копію ухвали направити сторонам в порядку ст.167 КАС України.
Суддя М.Б.БОЛОНІНА