Судове рішення #6786042

Справа № 2-88/09



У Х В А Л А  

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И  


27 листопада 2009 року Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

в складі:  головуючого судді       Філь О.Є.

                при секретарі            Іващенко Ю.М.

      розглянувши у відкритому  судовому засіданні  в залі суду в м. Красноармійську  цивільну справу за позовом Красноармійського міжрайонного прокурора, який діє в інтересах держави в особі Красноармійської райдержадміністрації, до ОСОБА_1 про стягнення втрат сільськогосподарського виробництва, -


  В С Т А Н О В И В :  


Красноармійський міжрайонний прокурора звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Красноармійської райдержадміністрації, до ОСОБА_1 про стягнення втрат сільськогосподарського виробництва  в сумі 7521,60 грн.

В обґрунтування вимог зазначив, що відповідно до ст.. 121 Конституції України до основних функцій прокуратури віднесено представництво інтересів держави в судах у випадках, зазначених законом.

Випадки представництва прокурора турою інтересів держави в судах визначені ст.. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», якою передбачено представництво прокуратурою в формі звернення до суду з заявою про захист прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави.

Підставою захисту інтересів держави є наявність чи погроза економічним, політичним і іншим державним інтересам внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Положення ст.. 14 Конституції України передбачають, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Наведений припис вказує на особливість землі як природного ресурсу та засобу виробництва, особливий порядок та режим її використання, наявність державного контролю та нагляду за використанням землі, та відповідні правові наслідки за порушення земельного законодавства.

Перевіркою встановлено, що розпорядженням голови Красноармійської районної державної адміністрації № 168 від 31.03.2008 року затверджено проект землеустрою щодо зміни цільового призначення приватної земельної ділянки ОСОБА_1 для розміщення автосервісу та обслуговування автомобільного транспорту.

У відповідності із ст.. 207 ЗК України втрати сільськогосподарського виробництва включають втрати сільськогосподарських угідь.

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічних насаджень, перелогів, сінокосів, пасовищ) внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов»язаних із сільськогосподарським виробництвом.

Розпорядженням голови Красноармійської районної державної адміністрації № 168 від 31.03.2008 року, а саме п. 3.1., гр.. ОСОБА_1  зобов»язано виплатити в державний бюджет втрати сільськогосподарського виробництва, що підлягають відшкодуванню у зв»язку зі зміною цільового призначення земельної ділянки, Проте на момент перевірки втрати сільськогосподарського виробництва, пов»язані із вилученням сільськогосподарських земель для несільськогосподарських потреб в сумі 7521, 60 грн. не відшкодовані.

Красноармійським міжрайонним прокурором від 30.06.2008 року № 20/7 був винесений припис про негайне вжиття вичерпних заходів щодо відшкодування втрати сільськогосподарського виробництва, пов»язаних із вилученням сільськогосподарських земель для несільськогосподарських потреб. Даний припис підлягав негайному виконанню, про що  письмово треба було повідомити Красноармійського міжрайонного прокурора з доданням копій підтверджуючих документів.

Дотепер громадянкою ОСОБА_1 порушення земельного законодавства не усунуте, втрати сільськогосподарського виробництва відповідачем не відшкодовані.

Відповідно до ст. ст. 66, 69 Бюджетного Кодексу України до доходів місцевих бюджетів належать 60 відсотків плати за землю – для бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об»єднань. Крім того, для забезпечення реалізації спільно економічних і культурних програм територіальних громад доходи обласних бюджетів формуються за рахунок 25 відсотків плати за землю, що справляється на відповідній території, а доходи районних бюджетів формуються за рахунок 15 відсотків плати за землю, що сплачується на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об»єднань.

Таким чином, несплата відповідачем суми відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва завдає суттєвої шкоди інтересам держави, в особі Донецької обласної ради, оскільки порушується порядок виконання державних програм щодо підвищення родючості грунтів, охорони земельних ресурсів, Необхідність захисту порушених інтересів держави в особі є підставою для звернення прокурора до суду.

В судовому засіданні представник позивача – Красноармійського міжрайонного прокурора надав заяву про  залишення позову без розгляду згідно до ст. 207 п. 5 ЦПК України.  

 Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач подав заяву про залишення позову без розгляду.  

На підставі викладенного, керуючись п. 5 ч. 1, ч. 2 ст. 207 ЦПК України, суд, -  


УХВАЛИВ:  


Позовну заяву  Красноармійського міжрайонного прокурора, який діє в інтересах держави в особі Красноармійської райдержадміністрації, до ОСОБА_1 про стягнення втрат сільськогосподарського виробництва   залишити без розгляду.  

Роз”яснити позивачу його право на повторне звернення до суду після усунення умов, що були підставою для залишення позовної заяви без розгляду.  

Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано до Апеляційного суду ДонецькоЇ області через Красноармійський міськрайонний суд протягом п”яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  


Суддя :  


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація