Справа № 1-1002/09
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Луцьк 16 листопада 2009 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням
судді - Остапука В.І.,
за участю секретаря - Калькової О.А.,
прокурора - Ткачука М.М.,
потерпілого - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, непрацюючого, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_4єднання,28 Луцького району, раніше не судимого,
- за ст. 185 ч.3 КК України, -
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_6, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, працюючого ПП «Інтер» - оператором, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_7, раніше не судимого,
- за ст.185 ч.3 КК України,
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_8, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_9, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_10, одруженого, непрацюючого, в порядку ст. 89 КК України судимості немає,
- за ст.185 ч.3 КК України,
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_11, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_12, громадянина України, з середньо-спеціальною одруженого, непрацюючого, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_13, раніше не судимого,
- за ст. 185 ч.3 КК України,
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_14, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_15, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_10, одруженого, працюючого ПП. «Укр.-Петроль» - охоронцем, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_16, раніше не судимого,
- за ст. 185 ч.3 КК України,
в с т а н о в и в :
Підсудні ОСОБА_2, ОСОБА_3В, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 1 жовтня 2009 року, біля 1 год., в с. Лище Луцького району, за попередньою змовою між собою, шляхом вільного доступу проникли на охоронювану територію СГПП «Луцька РМС», де з нагульного ставка №1 таємно викрали за допомогою сітки рибу – карась вагою 134 кг. в кількості 893 штуки, чим заподіяли товариству матеріальну шкоду на загальну суму 2010 грн.
Допитані в судовому засіданні підсудні ОСОБА_2, ОСОБА_3В, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 свою вину в пред’явленому їм обвинуваченні визнали повністю та показали, кожен зокрема, що, дійсно, у вказаний час, місце та спосіб з охоронюваної території СГПП «Луцька РМС», нагульного ставка №1 викрали за попередньою змовою між собою, за допомогою сітки рибу, яка зазначена в обвинувальному висновку, яка в подальшому була вилучена працівниками міліції. Збитки відшкодовані повністю. У вчиненому щиро розкаялися та просили їх суворо не карати.
Крім повного визнання своєї вини підсудними, їх винність в інкримінованому злочині також підтверджується зібраними на досудовому слідстві та дослідженими в судовому засіданні доказами, фактичні обставини яких не оспорюються підсудними та учасниками судового розгляду, а саме:
- показаннями потерпілого ОСОБА_1 про те, що 1 жовтня 2009 року після 4 год. до нього на мобільний телефон подзвонив незнайомий чоловік, який представився працівником міліції і повідомив, що затримано групу осіб, які викрали рибу із першого орендованого підприємством ставка, який знаходиться в с. Лище Луцького району. Шкода відшкодована. Просить суворо не карати.
Таким чином суд приходить до висновку, що ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 своїми умисними діями, спрямованими на таємне викрадення чужого майна, вчиненими за попередньою змовою групою осіб, поєднаними з проникненням у сховище (охороняєма територія), вчинили злочин, передбачений ст. 185 ч.3 КК України.
При обранні покарання суд враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого підсудними злочину, всі обставини справи, дані про осіб винних.
До обставин, що пом’якшують покарання всіх підсудних, суд відносить щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, повне відшкодування завданих збитків.
Обставин, що обтяжують покарання підсудних, суд не вбачає.
Всі підсудні не є судимі, вони мають ряд пом"якшуючих відповідальність обставин, мають постійне місце проживання, добровільно відшкодували завдану моральну і матеріальну шкоду, що підтверджується заявою, потерпілий просить суворо не карати, а тому суд відносить цю сукупність обставин до виключних і вважає за можливе у відповідності до ст. 69 КК України призначити їм інший, більш м»який вид покарання, ніж це передбачено санкцією ст. 185 ч.3 КК України і призначає покарання у виді штрафу.
Речові докази підлягають вирішенню згідно ст. 81 КПК України.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
з а с у д и в :
ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 визнати винними у вчиненні злочину, передбаченого ст.185 ч.3 КК України та призначити покарання із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді штрафу в розмірі 1000 гривень кожному.
Запобіжний захід засудженим ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 – підписку про невиїзд - скасувати.
Речові докази: автомобіль НОМЕР_1 – залишити ОСОБА_2; рибальські сітки в кількості 5 штук та резиновий надувний човен, які знаходяться на зберіганні у камері схову речових доказів Луцького РВ УМВС України у Волинській області – знищити.
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Головуючий: