Судове рішення #6783751


Справа №2-о-377/09


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ


   22 жовтня 2009 року     Феодосійський міський суд в Автономній Республіці Крим  

                                           у складі:         головуючого судді  Панченко О.І.

                                     при секретарі     Воробйовій Г.О.,

     розглянувши у  відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою    ОСОБА_1    до зацікавленої особи   управління Пенсійного фонду України в м. Феодосії  про встановлення  факту належності трудової книжки та вкладишу в трудову книжку,


В С Т А Н О В И В:


           ОСОБА_1  звернулася до суду із заявою до зацікавленої особи   управління Пенсійного фонду України в м. Феодосії  про встановлення  факту належності трудової книжки, посилаючись, на те, що 15 серпня 1971 року на її дівоче ім'я -  ОСОБА_2 була заповнена трудова книжка.   20.07.1974 року вона укладала шлюб з ОСОБА_3 і змінила прізвище, про що  в трудовій книжці було зроблено запис про зміну прізвища "Алєксєєва" на "Ексузова". Після розірвання шлюбу 29.12.1979 року вона вийшла заміж за ОСОБА_4, змінивши прізвище "Ексузова" на "Крилова", про що в трудовій книжці були зроблені відповідні зміни. 08.01.1988 року вона уклала шлюб з ОСОБА_5, змінивши прізвище "Крилова" на "Нестерова", про що в трудовій книжці зроблено запис, однак дані зміни прізвища були проведенні в порушення інструкції « Про ведення трудових книжок», що перешкоджає їй в призначенні пенсії.

           В судовому засіданні ОСОБА_1 заяву  підтримала.

           Представник зацікавленої особи Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія в судовому засіданні пояснив, що зміни прізвища заявника були проведені в порушенні Інструкції, а вкладиш в трудову книжку був заповнений 9 серпня 1982 року на прізвище « Нестерова», коли прізвище заявника було ще « Крилова», що перешкоджає в призначенні заявникові пенсії.

          Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, всебічно з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні, вважає, заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

         Згідно вимог ст.256 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

            Відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок робітників, зміна записів в трудових книжках прізвища, імені, по батькові і дати народження проводиться адміністрацією за останнім місцем роботи на підставі документів ( свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу,про зміну прізвища, імені, по батькові і ін..) і з посиланням на номер і дату цих документів.

         Судом встановлено, що  15.08.1971 року   завникові на дівоче прізвище «Алєксєєва» була заповнена трудова книжка. В зв’язку з вступом 20.07.1974 року у шлюб з ОСОБА_3, заявникові було змінено прізвище на «Ексузова», в зв’язку із вступом, 29.12.1979 року, у шлюб з ОСОБА_4, було змінено прізвище на « Крилова», а в зв’язку із вступом 08.01.1988 року в шлюб з ОСОБА_5 було змінено прізвище на « Нестерова», про що проведені відповідні відмітки в трудовій книжці, однако вони проведені в порушення, вищевказаної інструкції.  

          Судом також встановлено, дата заповнення вкладишу в трудову книжку вказана 09.08.1982 року і прізвище вказано « Нестерова», тоді як на дату заповнення вкладишу, прізвище заявника було « Крилова».

          Факт належності заявникові трудової книжки і вкладишу в трудову книжку, підтверджується: копією свідоцтва про народження, копіями свідоцтв про реєстрацію і розірвання шлюбів, копією паспорту, вкладишем в трудову книжку заповненим 5 травня 2001 року і довідками із місць роботи ( а.с. 5-31).


     Керуючись ст.4,10,11,60,130,174,88,212-215,294 та ст.ст.256-259 Цивільного процесуального кодексу України, Постановою Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995р. "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" суд, -

В И Р І Ш И В:


     Заяву   ОСОБА_1    про встановлення  факту належності трудової книжки  задовільнити.  

          Встановити факт належності ОСОБА_1, трудової книжки заповненої   15 серпня 1971 р.  на  ім'я    «Алексєєва Тетяна Миколаївна» і вкладишу в трудову книжку , заповненного 09 серпня1982 року на ім'я «Нестерова Тетяна Миколаївна».

            Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Феодосійський міський суд шляхом подачі в 10- денний термін із дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом  20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.



Суддя                                          О.І. Панченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація