Судове рішення #6782441

Справа № 2-6402/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И  

м. Луцьк                                                                                      18 листопада 2009 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням

судді -                                        Остапука В.І.,

за участю секретаря -                    Полетило К.С.,

позивача -                                                ОСОБА_1,

відповідача -                              ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом    ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання  шлюбу, –  


В С Т А Н О В И В :  


Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, вказує на те, що перебуває в шлюбі з ОСОБА_2 з 20 лютого 1999 року, який був зареєстрований Новосільською сільською радою Горохівського району Волинської області, актовий запис № 02.  

Від даного шлюбу мають малолітніх синів – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Свій позов мотивує тим, що спільне життя з відповідачем не склалося через різні характери та погляди на життя, на ґрунті чого виникали непорозуміння. Сторони більше року проживають окремо, шлюбні відносини між ними припинені, спільне господарство не ведеться. Сім’я розпалася остаточно, її збереження неможливе. Їх шлюб існує лише формально.  

Просив шлюб розірвати, дітей залишити проживати з відповідачем, витрати, пов’язані з реєстрацією розірвання шлюбу покласти на нього.

В судовому засіданні позивач позов підтримав з наведених у позовній заяві підстав і пояснив, що наполягає на розірванні шлюбу, адже спільне життя з відповідачем не склалося. Сторони більше року проживають окремо, подружніх відносин не підтримують, спільного господарства не ведуть. Рішення розлучитися є остаточним. Наданий судом термін на примирення не призвів до збереження сім’ї, оскільки в даний час він має намір створити сім’ю з іншою жінкою. Просить шлюб розірвати.

Відповідач в судовому засіданні позов визнала, не заперечувала проти розірвання шлюбу, оскільки вважає, що робила усе можливе, щоб зберегти сім’ю, проте їй це не вдалося.

Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі з 20 лютого 1999 року, який був зареєстрований Новосільською сільською радою Горохівського району Волинської області, актовий запис № 02, що підтверджується свідоцтвом про одруження (а.с.9). Від даного шлюбу мають малолітніх синів – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.4-5).  

З пояснень сторін встановлено, що вони більше року проживають окремо, не підтримують подружніх відносин, спільного господарства не ведуть, їх шлюб існує лише формально, подружжя переконані, що їх сім’я розпалась остаточно.  

З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити їх інтересам, тому шлюб слід розірвати.

Малолітніх синів – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, залишити проживати з відповідачем – ОСОБА_2.

На думку суду, витрати, що підлягають стягненню в користь держави при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу, слід стягнути з позивача.

На підставі ст.ст. 110, 111, 112 СК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 58, 60, 213, 214, 215 ЦПК України, суд, –

В И Р І Ш И В:  


Позов задовольнити.  

     Шлюб між Брик (дошлюбне прізвище Грицай) ОСОБА_5 та ОСОБА_1, зареєстрований 20 лютого 1999 року Новосільською сільською радою Горохівського району Волинської області, актовий запис № 02 – розірвати.  

Малолітніх дітей – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 залишити проживати з відповідачем – ОСОБА_2 .         

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 17 (сімнадцять) гривень державного мита при реєстрації розірвання шлюбу, а ОСОБА_2 від сплати мита звільнити.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.





ГОЛОВУЮЧИЙ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація