№ 2-5891/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
19 листопада 2009 року Ленінський районний суд м. Вінниці
в складі: головуючого судді Ковальчук Л.В.,
при секретарі Присяжнюк І.М.,
за участю представника позивача Щербаков М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниці цивільну справу за позовом державного підприємства „Вінницькі теплові мережі” до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за надані послуги з теплопостачання,-
ВСТАНОВИВ:
ДП «Вінницькі теплові мережі» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за надані послуги опалення та гарячого водопостачання.
Позов мотивований тим, що ДП «Вінницькі теплові мережі» є організацією, що надає населенню послуги з водо та теплопостачання у гарячій воді, відповідно до умов визначених «Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року за № 630. Відповідачі постійно отримують від підприємства послуги опалення і гарячого водопостачання, вироблену ДП «Теплокомуненерго МАЯК» ВАТ «МАЯК» і станом на 01.09.2009 р. заборгували за надані послуги з теплопостачання 907,83 грн. За весь час прострочення сплати платежів відповідачам нараховано: 92,11 грн. - 3% річних та 578,93 грн. - сума втрат від інфляції. В добровільному порядку відповідачі сплатити борг відмовляються, в зв’язку з чим ДП «Теплокомуненерго МАЯК» ВАТ «МАЯК» терпить матеріальні збитки у зв’язку з відмовою відповідачів розрахуватися за спожиту теплову енергію.
В судовому засіданні представник позивача Щербакова М.В. позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на доводи викладені в позовній заяві та просив суд позов задовольнити.
Відповідачі в судове не з’явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись завчасно та належним чином, про причини неявки суду не повідомили, в зв’язку з чим за згодою представника позивача судом ухвалено провести заочний розгляд справи.
При розгляді справи судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно довідки МКП ЖЕК №1 від 05.05.2009 р. в квартирі АДРЕСА_1 та проживають ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3., ІНФОРМАЦІЯ_2 і відповідно отримують теплову енергією у гарячій воді, що виробляється ДП „Вінницькі теплові мережі”.
Статтею 20 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” визначено, що споживач зобов’язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Зі змісту п. 7. Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. N 572, вбачається, що власник та наймач (орендар) квартири зобов'язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом, а в ідповідно до п. 18 „Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення”, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630, разрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше двадцятого числа місяця, що настає за розрахунковим, якщо договором не встановлений інший строк.
Дані положення також узгоджуються зі змістом ч.1 ст. 68 ЖК України, в якій зазначено, що наймач зобов’язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги.
Частиною 1 статті 64 ЖК України, встановлено, що члени сім’ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов’язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. Повнолітні члени сім’ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов’язаннями, що випливають із зазначеного договору, а відповідно до ст. 67 ЖК України плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична, теплова енергія та інші послуги) береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.
Позивачем нараховано борг відповідачам за період, за який оплата отриманих послуг не здійснювалась, з урахуванням індексу інфляції, а також 3% річних за весь час прострочення виконання грошового зобов’язання відповідачами.
Суд вважає це цілком правомірним, оскільки відповідно до ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
За таких обставин суд вважає позов ДП «ВТМ» обґрунтованим та таким, що підлягає повному задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею документально підтверджені судові витрати.
На підставі викладеного, керуючись п. 18 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630, п. 7. Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. N 572, ст. 20 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, ст. 10 Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду”, ст. ст. 64, 67, 68, 162 ЖК УРСР, ст.ст. 11, 525, 526, 625 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 61, 80, 81, 88, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов державного підприємства „Вінницькі теплові мережі” до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за надані послуги з теплопостачання - задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_3 на користь державного підприємства „Вінницькі теплові мережі” заборгованість за надані послуги з теплопостачання в сумі однієї тисячі п’ятсот сімдесят вісім гривень 87 копійок, з них: дев’ятсот сім гривень 83 копійки - сума боргу за надані послуги з теплопостачання, дев’яносто дві гривні 11 копійок - 3 % річних, п’ятсот сімдесят вісім гривень 93 копійки - інфляційних витрат, а також тридцять гривень за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Стягнути солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_3 на користь держави судовий збір в сумі п’ятдесяти однієї гривні.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: /підпис/
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: