Судове рішення #677855
2-47 / 2007

2-47 / 2007

Рішення

 

Іменем  України

20 лютого 2007 року                                    Козельщинський районний суд Полтавської області

в складі головуючого судді - Науменко Н.Д. при секретарі - Старостенко О.А. з участю представника позивача - ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду селища Козельщина справу за позовом   ОСОБА_2      до      Пригарівської   сільської   ради Козельщанського району    Полтавської області    про продовження строку на прийняття спадщини і визнання права власності в порядку успадкування., -

встановив :

ОСОБА_2  звернувся до районного суду з позовом до Пригарівської сільської ради, в якому прохав продовжити строк на прийняття спадщини після померлого діда ОСОБА_3. При цьому вказував , що з 6 червня 2006 року він помер , залишивши заповіт на успадкування земельного паю , який мав на підставі державного акту про право власності на землю розміром 6,6 га. Оформити спадкові права позивач не зміг ,так як загубив Державний акт на право власності на землю. Заяву про прийняття спадщини не подав вчасно ,отримавши в сільській раді консультацію з приводу успадкування після спливу шестимісячного строку, що стало причинами відмови Козельщинської держнотконтори у оформленні спадкових прав.

Позивач в судове засідання не з"явився, направивши довірену особу ОСОБА_1 , який позов підтримував, прохав продовжити строк на прийняття спадщини і визнати на позивачем право власності на земельну ділянку.

Представник відповідача Пригарівської сільської ради в судове засідання не з"явився, направивши листа, в якому прохав справу слухати без представника, проти задоволення позову не заперечував.

Представник Козельщинської держноткантори в судове засідання не з"явився, прохав справу слухати без нього.

Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню на послідуючих підставах.

Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3, який постійно проживав в селі Сушки Козельщинського району Полтавської області і мав на праві особистої власності земельної ділянку, яку заповів позивачу, (а.с.14,13, 42 ).

За заповітом ОСОБА_3 земельна ділянка залишена у спадок позивачеві( аркуш -12).

Згідно витягу із реєстру спадкових справ вбачається , що спадкова справа після смерті ОСОБА_3 не відкривалась і спадкоємці не звертались у передбачений строк із заявами про прийняття спадщини , а позивач є єдиним спадкоємцем на майно померлого за заповітом. ( аркуш - 13 )

Із листа Козельщанської державної нотаріальної контори вбачається , що позивач не прийняв спадщини і не мав державного акта на земельну ділянку у підтвердження права власності на земельну ділянку.

Згідно ст..328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно , якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття не встановлена судом.

Підставою для підтвердження права власності ОСОБА_3 на земельну ділянку суд визнає державний акт , оглянутий судом і наданий відділом земельних ресурсів , виданий Пригарівською сільською радою НОМЕР_1 ( аркуш - 42).

Позивач є єдиним спадкоємцем померлого ОСОБА_3 згідно складеного останнім заповітом на земельну ділянку , належну померлому в порядку спадкування (ст.1235 ЦК України).

 

Позивачем пропущено шестимісячний строк на прийняття спадщини після отримання невірної консультації в Пригарівській сільській раді щодо строків подачі заяви про прийняття спадщини , що суд вважає поважною причиною.

Згідно ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється 6 місячний строк. Спадкоємець, який пропустив строк на прийняття спадщини з поважних причин, може звернутися до суду з позовом про   визначення додаткового строку на прийняття спадщини.

За таких підстав вимога позивача підлягає задоволенню і за ним необхідно визнати право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку померлого ОСОБА_3 і йому необхідно надати строк у розмірі одного місяця для прийняття спадщини.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 316,328 ,1270, 1272 ЦК України , ст.ст.4-15, 213 , 214 ЦПК України,   суд, -

вирішив:

Позов   задовольнити повністю.

Визнати поважною причину пропуску ОСОБА_2 строку на прийняття спадщини і визнати за ним право власності в порядку спадкування на земельну ділянку розміром 6,6 га розташовану на території Пригарівської сільської ради , належну ОСОБА_3 згідно Державного акту НОМЕР_1, виданого Пригарівською сільською радою 11.03.2002року .

Рішення може бути оскаржене на протязі десяти днів шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження і протягом послідуючих двадцяти днів шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Полтавської області через Козельщинський районний суд.

Рішення набуває чинності після спливу строку на подання заяви про апеляційне

оскарження , якщо така заява не подана або після винесення рішення апеляційною

інстанцією.   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація