Справа №2-345/2008р.
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
09 вересня 2008 року Місцевий Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого - судді Чурупченка М. І., при секретарі - Макуха О.О., та відповідачки - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Корюківці цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу, -
встановив:
08 липня 2008 року позивач звернувся до суду з цим позовом та просить позов задовольнити і розірвати шлюб з відповідачкою, мотивуючи свої вимоги тим, що подальше збереження шлюбу та сім'ї з відповідачкою неможливе, так як через несумісність характерів та непоступливість одне одному, між ними склались неприязні взаємовідносини, постійно виникали довготривалі сварки та конфлікти, вони припинили ведення спільного господарства та розірвали сімейно-шлюбні відносини, близько восьми місяців проживають окремо, крім цього відповідачка проживає з іншим чоловіком.
В судове засідання позивач не з»явився, а надав заяву про розгляд справи у його відсутності, свої позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просить їх задовольнити, від надання строку для примирення відмовився.
Відповідачка в судовому засіданні позовні вимоги позивача визнала у повному обсязі, на розірвання шлюбу згодна.
Судом встановлено, що сторони 14 грудня 1999 року у виконкомі Холминської селищної ради Корюківського району Чернігівської області зареєстрували шлюб, актовий запис №27. Від спільного подружнього життя сторони мають одну неповнолітню дитину, сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Під час перебування у зареєстрованому шлюбі між сторонами, через несумісність характерів та непоступливість одне одному, постійно виникали довготривалі сварки та конфлікти, в результаті чого сторони втратили взаємоповагу одне до одного, припинили ведення спільного господарства, розірвали сімейно-шлюбні відносини, сімейний бюджет ведуть окремо одне від одного, близько дев»яти місяців проживають окремо. Також сторонам надавався строк на примирення, за час якого вони не примирились, а позивач надав заяву про скорочення строку на примирення і наполягає на розірванні шлюбу, про що не заперечує відповідачка.
Відповідно до вимог чинного сімейного законодавства України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Суд вживає заходів щодо примирення подружжя якщо, це не суперечить моральним засадам суспільства. Суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу та інші обставини життя подружжя і постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
За таких обставин, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що подальше збереження шлюбу та сім'ї неможливе, а тому позов є законним та обґрунтованим і підлягає задоволенню, а оскільки позов задовольняється, то з відповідачки слід стягнути на користь держави 1/2 частини несплаченого держмита, а сплачені позивачем 1/2 частини держмита та витрати з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу, пов'язаного з розглядом даної цивільної справи, залишити за ним.
Керуючись ст. ст. 110-112 Сімейного кодексу України, ст. ст. 81, 88, 208-209, 212-215, 218 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_3 (до шлюбу - Ворона) ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уроженцем смт. Холми, Корюківського району, Чернігівської області, зареєстрований 14 грудня 1999 року у Холминській селищній раді Корюківського району Чернігівської області, актовий запис №27.
Органу РАЦС при реєстрації розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 на користь держави державне мито у розмірі - 8 (вісім) гривень 50 копійок, а ОСОБА_2 звільнити.
Витрати по сплаті позивачем на інформаційно-технічне забезпечення розгляду даної цивільної справи залишити за ним.
На рішення суду протягом 10 днів з часу його проголошення може бути подана заява про апеляційне оскарження, а протягом 20 днів після цього - апеляційна скарга.