Справа №2-65/2007рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2007року Миронівськийрайонний суд Київської області
в складі: головуючого-судді Пархоменко В.М.
при секретарі- Овчаренко В.С. розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м.Миронівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Яхнівської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок в порядку успадкування
встановив:
В січні 2007року позивачі звернулись до суду з позовом про визнання права власності на житловий будинок,посилаючись на те,що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер їх батько ОСОБА_3. Після смерті батька відкрилась спадщина ,єдиними спадкоємцем за заповітом являються вони. Проте,належним чином оформити спадщину на житловий будинок не мають змоги,оскільки Білоцерківське інвентарбюро відмовило у отриманні витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно, оскільки при житті батько не оформив належним чином право власності на житловий будинок. В зв»язку з цим вони змушені звернутись до суду.
Під час попереднього судового засідання позивачі позовні вимоги уточнили і підтримали,посилаючись на обставинцвикладені в позовній заяві,просять встановити факт належності житлового будинку АДРЕСА_1 їх батькові- ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 та визнати за ними право власності на спадковий будинок в порядку успадкування.
Представник відповідача позов визнала.
Виходячи з наведеного,суд вважає,щорішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановленого ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 . Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку АДРЕСА_1. Єдиними спадкоємцями за заповітом являються його діти - позивачі у справі ,які прийняли спадщину, що підтверджується спадковою справою, свідоцтвами про народження. У встановлений законом строк вони звернулись в нотконтору із заявою про прийняття спадщини. Проте, оформити належним чином спадщину на житловий будинок не мають змоги, оскільки за своє життя ОСОБА_3 не оформив належним чином право власності на будинок,в зв»язку з чим Білоцерківське міжміське БТІ відмовило позивачам у видачі витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно.
Згідно ст.256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення,зміна або припинення особистих чи немайнових прав фізичних осіб,якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до ст. 1235ЦК України позивачі є спадкоємцями за заповітом ,як діти спадкодавця.
За ст. 1297 ЦК України спадкоємець.який прийняв спадщину,у складі якої є нерухоме майно,зобов»язаний звернутись до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно,тобто зміна власника майна,що підлягає державній реєстрації,неможлива без перереєстрації права власності. Тому свідоцтво про право на спадщину є обоє»язковим,коли об»єктом спадкування є нерухоме майно,що підлягає обов»язковій державній реєстрації.
Для підтвердження наявності спадкового майна,яке підлягає державній реєстрації та місця його знаходження, нотаріусу слід подати документ,що підтверджує право власності спадкодавця на майно з відміткою органу, що проводить реєстрацію, або реєстраційного посвідчення,яке є невід»ємною частиною правовстановлюючого документа.
Державна реєстрація права власності на об»єкти нерухомого майна покладається на БТІ.
В свою чергу право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця лише з моменту державної реєстрації цього майна. (ч.2 ст. 1299 ЦК України).
Отже,в зв»язку з тим,що померлим при житті не було належним чином оформлено право власності на житловий будинок,позивачі не мають змоги належним чином оформити право на спадщину та отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом на житловий будинок.
Той факт,що спадковий будинок належав саме ОСОБА_3 підтверджується спадковою справою, поясненнями представника відповідача.
За заповітом все майно, що належало померлому ОСОБА_3 успадковують його діти, інших спадкоємців за заповітом немає.
Визнання відповідачем пред»явленого позову не суперечить закону, не порушує права,свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі ст.ст. 1223,1268,1297 ЦК України,керуючись ст.ст. 130,174,256 ЦПК України,суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Встановити факт, що житловий будинок АДРЕСА_1 на праві приватної власності належав ОСОБА_3,який помер ІНФОРМАЦІЯ_1
Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2 право власності на житловий будинок та господарські споруди по АДРЕСА_1 інвентаризаційна вартість якого становить 16756грн.-в порядку успадкування.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку в апеляційний суд Київської області через Миронівський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції,або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.