Судове рішення #6768007

Справа №22ц-3837/2008 Головуючий у 1 інстанції - Єлісєєва Т.Ю.

Категорія № Доповідач - Гоков П.В.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2008 року м. Дніпропетровськ

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:

головуючого: - Глушенко Н.Г.

суддів: - Перцової В.А., Гокова П.В.

при секретарі - Білоконь Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою ВАТ "Енергопостачальна компанія Днiпpooблeнepгo'', на рішення Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 29 листопада 2007 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ВАТ "Енергопостачальна компанія Дніпрообленерго" про визнання розрахунку заподіяних збитків недійсним та відшкодування моральної шкоди


ВСТАНОВИЛА:


У листопаді 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання розрахунку збитків у розмірі 1017 гр. 08 коп. недійсним та відшкодування 5 760 гр. моральної шкоди.

Зазначеним рішенням позовні вимоги були задоволені : повністю в частині визнання недійсним розрахунку збитків та частково в решті, а саме - з відповідача стягнуто 2000 грн. як моральну шкоду та 38 гр. 50 коп. судових витрат.

В апеляційній скарзі з посиланням на нелогічність висновків суду ВАТ «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» ставить питання про скасування рішення суду як безпідставного та про відмову позивачці у повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, колегія суддів доходить висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Встановлено судом і підтверджується матеріалами справи, що позивачка є власником будинку, розташованого по АДРЕСА_1.

10 жовтня 2005 року працівниками відповідача було складено акт про порушення споживачем Правил користування електричною енергією, а саме - порушена пломба Держстандарту ( замість кордової нитки виявлено дріт) та нараховані збитки у розмірі 1017 гр. 06 коп.

Місцевий суд, задовольняючи вимоги про відшкодування моральної шкоди, виходив з того, що вони законні та обгрунтовані.

Проте, з таким висновком погодитися не можна.

Відповідно п. 5 ч. 1 ст.4 Закону України "Про захист прав споживачів" споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на відшкодування моральної (немайнової)

шкоди, заподіяної небезпечною для життя і здоров'я людей продукцією у випадках, передбачених законодавством.

Позивачем не було надано доказів того, що йому відповідачем була спричинена моральна шкода саме внаслідок надання небезпечної для життя і здоров'я людей продукції.

За таких обставин, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції необгрунтовано стягнув з відповідача на користь позивачки моральну шкоду і вважає за необхідне рішення суду першої інстанції в цій частині скасувати та постановити нове рішення по справі, яким відмовити в її позовних вимогах про відшкодування моральної шкоди.

З урахуванням того, що відповідач не надав достатніх доказів на підтвердження факту заподіяння збитків з боку позивачки (а експерти не підтвердили стороннього втручання в механізм лічильника) , колегія вважає правильним рішення суду щодо решти позовних вимог.

Керуючись ст.ст.303, 307, 309 ЦПК України, колегія суддів, -


ВИРІШИЛА:


Апеляційну скаргу ВАТ "Енергопостачальна компанія Дніпрообленерго" - задовольнити частково.

Рішення Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 23 травня 2007 року в частині стягнення з відповідача моральної шкоди та судових витрат на загальну суму 2038 гр.50 коп. - скасувати.

Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до ВАТ "Енергопостачальна компанія Дніпрообленерго" про відшкодування моральної шкоди.

В решті це рішення залишити без змін.

Рішення апеляційного суду Дніпропетровської області набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація