КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а- 22 /10/9103
Суддя-доповідач: ОСОБА_1
У Х В А Л А
14 січня 2010 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Ізмайлова Т.Л., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_2 до кандидата на пост Президента України ОСОБА_3, про зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулась до суду з позовом до кандидата на пост Президента України ОСОБА_3, просить зобов’язати відповідача припинити намагання маніпулювати свідомістю виборця шляхом поширення інформації, ніби-то виборець буде жити у правовій державі, якщо проголосує за ОСОБА_3.
Відповідно до ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві повинно бути зазначено зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги.
Оскільки відповідно до ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства, ст. 91 Закону України « Про вибори Президента України» право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій та їх членів мають суб»єкти відповідного виборчого процесу, а також виборець (громадянин, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі), якщо ці дії чи бездіяльність порушують виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму його особисто, тому у позовній заяві повинно бути зазначено, яким чином таке рішення, дія або бездіяльність порушують виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі особисто виборця.
У позовній заяві позивачка зазначає, що у передвиборній агітації кандидата на пост Президента України ОСОБА_3 поширюється листівка «Захисти Україну», в якій поширена недостовірна інформація, що ніби-то проголосувавши за ОСОБА_3, виборець буде жити у правовій державі, яку позивачка вважає намаганням маніпулювати суспільною свідомістю виборця. При цьому позивачка не зазначила, яким чином такі дії порушують виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі її особисто.
З огляду на викладене вважаю необхідним позовну заяву ОСОБА_2 залишити без руху та надати строк для усунення зазначених недоліків шляхом подання відповідної заяви.
Керуючись ст. 106, 108, 172 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву залишити без руху.
Надати позивачці строк для усунення недоліків до 15 січня 2010 року.
Ухвала може бути оскаржена протягом двох днів в апеляційному порядку до Вищого адміністративного суду України.
Суддя