Судове рішення #67637540

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



Справа № 2а- 15 /10/9103

           Суддя-доповідач: ОСОБА_1

ПОСТАНОВА

11 січня 2010 року м. Київ


Київський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді –Бараненка І.І.,

при секретарі судового засідання –Григоренко Т.І.,

за участю: представника відповідача –ОСОБА_2, представника третьої особи –ОСОБА_3,

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 (надалі –Позивач) до Центральної виборчої комісії (надалі –Відповідач), третя особа –кандидат на пост Президента України ОСОБА_5 про визнання неправомірними дій Центральної виборчої комісії щодо залишення скарги без розгляду, скасування постанови Центральної виборчої комісії від 5 січня 2010 року №17 «Про скаргу ОСОБА_4, зареєстровану в Центральній виборчій комісії 4 січня 2010 року за №21-30-128» та зобов’язання Центральну виборчу комісію вчинити дії,

в с т а н о в и в :

10 січня 2009 року ОСОБА_4 звернулася до Київського апеляційного адміністративного суду з позовною заявою, у якій, посилаючись на порушення Відповідачем положень ч.3 ст.56 Закону України «Про вибори Президента України», просила визнати неправомірними дії Центральної виборчої комісії в частині неналежної перевірки даних в документах, поданих до Центральної виборчої комісії ОСОБА_5 стосовно членів своєї сім’ї; визнати неправомірними дії Центральної виборчої комісії в частині залишення скарги позивача від 04.01.2010р. без розгляду; скасувати постанову Центральної виборчої комісії від 5 січня 2010 року №17 «Про скаргу ОСОБА_4, зареєстровану в Центральній виборчій комісії 4 січня 2010 року за №21-30-128» як протиправну; зобов’язати Центральну виборчу комісію провести перевірку по викладених у скарзі позивача від 04.01.2010р. фактах щодо внесення кандидатом на пост Президента України ОСОБА_5 в декларацію про доходи суттєво недостовірних даних та прийняти процедурне рішення у відповідності до пунктів 5, 7 частини 3 статті 56 Закону України «Про вибори Президента України».

Ухвалою судді Київського апеляційного адміністративного суду від 11.01.2010р. позов ОСОБА_4 в частині її позовних вимог до Центральної виборчої комісії про визнання неправомірними дій щодо неналежної перевірки даних в документах, поданих до Центральної виборчої комісії ОСОБА_5 стосовно членів його сім’ї залишено без розгляду –на підставі ч.5 ст.179 КАС України (у зв’язку з пропуском Позивачем встановленого ч.6 ст.172 КАС України процесуального строку на подачу позовної заяви до суду).

Представники Відповідача і Третьої особи в судовому засіданні позов не визнали, пояснили, що Відповідач діяв у межах наданих йому повноважень, прийняв законне і обґрунтоване рішення про залишення скарги ОСОБА_4 без розгляду, оскільки Позивач подала скаргу з порушенням строку оскарження, визначеного ч.1 ст.94 Закону України «Про вибори Президента України».

Заслухавши пояснення учасників судового розгляду та, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають, виходячи з наступного.

4 січня 2010 року до Центральної виборчої комісії надійшла скарга від громадянки України, виборця ОСОБА_4 щодо порушення виборчого права кандидатом на пост Президента України ОСОБА_5, яке, на її думку, виразилося у поданні завідомо неправдивих даних в декларації про доходи та майновий стан особи –кандидата на пост Президента України.

У скарзі суб’єкт звернення, посилаючись на порушення кандидатом на пост Президента України ОСОБА_5 вимог Закону України «Про вибори Президента України», просила Центральну виборчу комісію визнати неправомірними дії кандидата на пост Президента України ОСОБА_5 щодо надання ним відомостей про себе як кандидата на пост Президента України із свідомим спотворенням інформації, поданої в декларації (щодо членів своєї сім’ї) з метою ввести в оману виборців; оголосити попередження кандидату на пост Президента України ОСОБА_5 у зв’язку з виявленням суттєвої недостовірності поданих відповідно до Закону України «Про вибори Президента України»відомостей про кандидата, свідомо спотворених з метою ввести в оману виборців (п.5 ч.3 ст.56 Закону України «Про вибори Президента України»).

Постановою Центральної виборчої комісії від 5 січня 2010 року №17 скаргу ОСОБА_4 залишено без розгляду з тих підстав, що ОСОБА_4 скарга подана з порушенням строку оскарження, встановленого Законом.

Суд вважає дану постанову законною, прийнятою у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Законом України «Про вибори Президента України»з огляду на наступне.

За змістом положень ст.91, 92 Закону України «Про вибори Президента України», суб’єктом звернення зі скаргою у випадках, передбачених цим Законом, може бути виборець, виборчі права або охоронювані законом інтереси якого щодо участі у виборчому процесі порушено рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта оскарження. Скарги, що стосуються призначення, підготовки і проведення виборів Президента України, можуть бути подані на рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій та їх членів, дій кандидатів на пост Президента України, їх довірених осіб.

Згідно приписів ч.ч.1, 5 ст.94 Закону України «Про вибори Президента України» скарга, зазначена у статтях 91 та 92 цього Закону, може бути подана протягом п’яти днів після дня прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності, крім випадків, зазначених у частинах третій та четвертій цієї статті. Строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає.

Відповідно до ч.2 ст.96 днем подачі скарги вважається день фактичного отримання скарги суб’єктом розгляду скарги.

Як вбачається з матеріалів справи, скарга від громадянки України, виборця ОСОБА_4 надійшла до Центральної виборчої комісії 4 січня 2010 року.

Оскаржувані Позивачем дії кандидата на пост Президента України ОСОБА_5, а саме заповнення декларації про доходи –вчинені 27 жовтня 2009 року.

Таким чином, Відповідачем зроблений правильний висновок про те, що ОСОБА_4 пропущений строк на звернення до Центральної виборчої комісії зі скаргою на дії кандидата на пост Президента України ОСОБА_5, визначений ч.1 ст.94 Закону України «Про вибори Президента України».

Відповідно до п.п.10.2 ст.10 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів Президента України, затвердженого Постановою Центральної виборчої комісії від 8 грудня 2009 року № 432 (надалі –Порядок), під час вивчення скарги виборча комісія встановлює, зокрема, чи дотримано суб’єктом звернення зі скаргою строки оскарження, встановлені Законом.

Згідно п.п.10.3 ст.10 вказаного Порядку виборча комісія приймає рішення про залишення скарги без розгляду, якщо вона подана неналежним суб’єктом звернення зі скаргою, до неналежного суб’єкта розгляду скарги або з порушенням строків оскарження, встановлених Законом.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Нормами Закону України «Про вибори Президента України»визначений порядок перевірки достовірності відомостей, поданих у декларації кандидатами на пост Президента України.

Зокрема, ч.2 ст.50 вищезазначеного Закону встановлено, що достовірність відомостей, поданих у декларації, перевіряється Державною податковою адміністрацією України за дорученням Центральної виборчої комісії.

Таким чином, достовірність відомостей, поданих у декларації Законом віднесене до компетенції Державної податкової адміністрації України і лише за дорученням Центральної виборчої комісії.

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_4 про: визнання неправомірними дій Центральної виборчої комісії в частині залишення скарги позивача від 04.01.2010р. без розгляду; скасування постанови Центральної виборчої комісії від 05 січня 2010 року № 17 «Про скаргу ОСОБА_4, зареєстровану в Центральній виборчій комісії 04 січня 2010 року за №21-30-128»як протиправної; зобов’язання Центральну виборчу комісію провести перевірку по викладених у скарзі позивача від 04.01.2010р. фактах щодо внесення кандидатом на пост Президента України ОСОБА_5 в декларацію про доходи суттєво недостовірних даних та прийняти процедурне рішення у відповідності до пунктів 5, 7 частини 3 статті 56 Закону України «Про вибори Президента України», задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного та, керуючись ст.ст.160, 162, 163 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд,

п о с т а н о в и в :

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_4 до Центральної виборчої комісії відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двох днів з дня проголошення постанови.






Головуючий суддя                                                                                І.І.Бараненко











Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація