СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 липня 2009 р. Справа № 2а-2883/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шаповала М.М.
за участю секретаря судового засідання- Ілляшенко О.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення недоїмки зі страхових внесків ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач в своєму адміністративному позові просить стягнути з відповідача заборгованість зі страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 165,02 грн. і мотивує це тим, що відповідач зареєстрований приватним підприємцем виконавчим комітетом Ковпаківської районної в м. Суми ради від 01.06.2001року і є платником страхових внесків в управлінні Пенсійного Фонду України в Ковпаківському районі м. Суми. Відповідно до ч.2 ст. 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” він зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного Фонду України. За квітень 2009 року відповідач подав позивачеві розрахунок суми належної до сплати страхових внесків, де самостійно зазначив нараховані страхові внески в розмірі 165,02 грн., які він повинен був сплатити в строки, що визначені ч. 6 ст.20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” – тобто протягом 20 днів за звітним періодом.
В судове засідання позивач не з'явився, про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, відгуку на позов та клопотання про відкладення розгляду справи до суду відповідач не надав. Тому суд визнає можливим справу розглянути без участі в судовому засіданні сторін на підставі наявних у ній доказів.
Перевіривши матеріали справи і оцінивши докази в їх сукупності, суд визнає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ст. ст. 1, 18, 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-IV страхові внески – кошти, сплачені на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Вони є цільовими загальнообов’язковими платежами. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.
Страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Згідно з п.11.11 Інструкції “Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, затвердженої постановою Правління ПФ України від 19.12.03 № 21-1, платники щомісяця складають у двох примірниках розрахунки суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначається самостійно обчислені суми страхових внесків.
Із копії свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серія від 01.06.2001 р. (а.с.6) слідує, що ОСОБА_1 зареєстрована приватним підприємцем Виконавчим комітетом Ковпаківської районної в місті Суми ради.
Із копії розрахунку суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за квітень 2009 року, який відповідач подав до УПФ України в Ковпаківському районі м. Суми (а.с.5) вбачається, що він самостійно визначив нараховані страхові внески в розмірі 165,02 грн.
На день розгляду справи по суті заборгованість відповідачем не сплачена, що підтверджується розрахунком суми заборгованості ( а.с. 4). Тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості – задоволено в повному обсязі.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми Сумської області заборгованості зі сплати страхових внесків за квітень 2009 року в сумі 165 ( сто шістдесят п’ять ) грн.02 коп. .
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя М.М. Шаповал