Справа №1-13/2007р.
ВИРОК ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
31 січня 2007 року Маньківський районний суд, Черкаської області
в складі: головуючого - судді - B.C. КСЕНОФОНТОВА
при секретарі - Н.В.ФІЛІПЧАК
з участю прокурора - М.В. КЛИМБНКА
потерпілої ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Маньківка справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Херсон, жителя АДРЕСА_1, громадянина України, українця, освіта неповна середня, розлученого, працюючого в СТОВ відродження" с. Березівка Маньківського району ІНФОРМАЦІЯ_2, не судимого, військовозобов'язаний - обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, суд,-
ВСТАНОВИВ: ОСОБА_2 18.06.2006 року, у вечірній час, в с. Березівка через річку Гірський Тікич, поблизу млина, навмисне, на грунті особистих неприязних стосунків, що виникли між ним та його дружиною, ОСОБА_1, завдав потерпілій ОСОБА_1 не менше трьох ударів неозброєною рукою в обличчя, при цьому заподіяв їй тілесні ушкодження середнього ступеню тяжкості, відповідно висновку судово медичної експертизи, у вигляді синюшно-багряного синця на верхній та нижній повіках лівого ока, синього набряку нижньої щелепи зліва, косої рани перенісся, струсу головного мозку, перелому кісток носа зі зміщенням уламків, що утворилися від нанесення не менше трьох травматичних дій та спричинили тривалий розлад здоров'я.
Вина підсудного в скоєному ним злочині доведена в судовому засіданні такими доказами: - показами підсудного, який свою вину в скоєному злочині визнав повністю, розкаявся у вчиненому і показав, що з пред'явленим звинуваченням згідний частково і дав показання, що 18.06.2006 року в вечірній час, він прийшов додому. Дружини ОСОБА_1, вдома не було. Він пішов шукати дружину. Зустрівши її на мосту через річку Гірський Тікич, поблизу млина. Запитав, де вона була. Дружина відповіла нецензурно. Він не стримався і вдарив її в обличчя. Дружина упала. Він її підняв. І вони пішли додому. Дружина того вечора ні на що не скаржилася. Вранці наступного дня дружина пішла на роботу. І він її після того на протязі тривалого часу її не бачив.
Вина підсудного підтверджена в суді і інтими зібраними, по цій справі доказами
дослідження яких, відповідно до вимог ст. 299 КПК України, учасниками судового процесу було визнано за недоцільне, про що було роз'яснено всім, під чає судового слідства з занесенням до протоколу судового засідання і сумнівів в добровільності та істинності їх позицій у суді не виникло.
Аналізуючи зібрані по справі докази, суд вважає, що вина підсудного в скоєні злочину повністю доведена в суді, і його дії правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 122 КК України, кваліфікуючою ознакою якого являється умисне спричинення середнього ступеню тяжкості тілесних пошкоджень, тобто умисне ушкодження яке не є небезпечним для життя і не потягло за
собою наслідків, передбачених ст.121 КК України, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров'я.
Переходячи до обрання міри покарання, суд враховує ступінь суспільної небезпеки скоєного злочину, особу підсудного, обставини, що пом'якшують його відповідальність - це щиросердне каяття та позитивні характеристики по місцю роботи та проживання , обставин, що обтяжують його відповідальність - не виявлено, і вважає за необхідне призначити покарання у вигляді обмеження волі.
Однак враховуючи, що він вперше притягуються до кримінальної відповідальності, а також враховуючи можливість його виправлення без ізоляції від суспільства, суд рахує, за можливе застосувати до нього ст. ст.. 75,76 КК України. Цивільний позов не пред'явлено. Судові витрати стягнути з підсудного. Керуючись ст. ст. 75,200,323,324 КПК України, суд
2
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винним в скоєні злочину передбаченого ч.І стД22 КК України і призначити покарання у вигляді одного року обмеження волі.
Відповідно до ст. 75 КК України ОСОБА_2 звільнити від відбування покарання з випробуванням, установивши іспитовий строк тривалістю один рік і згідно ст. 76 КК України заборонити йому виїжджати за межі України на постійне місце проживання та роботи без дозволу органів кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу обрати підписку про не виїзд, а іспитовий строк відраховувати з 31 січня 2007 року
Стягнути з ОСОБА_2 97 грн. 64 коп. судових витрат за проведення судово медичних експертиз.
На вирок може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Черкаської області через Маньківський районний суд на протязі 15 діб, з часу його проголошення.
СУДДЯ