Судове рішення #6746241

а

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

29 вересня 2009 р.       Справа № 2-а-3975/09/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Аліменко Володимира Олександровича ,

При секретарі судового засідання:   Запасна Ілона Миколаївна  

За участю представників сторін:

позивача       :   Клапай К.В.

відповідача  :   ОСОБА_2

розглянувши матеріали справи

за позовом : Державної податкової інспекції у Тульчинському районі  

до :   ОСОБА_2  

про : стягнення податкового боргу по податку з доходів фізичних осіб, отриманого внаслідок прийняття спадщини

ВСТАНОВИВ :

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулася з позовом Державна податкова інспекція у Тульчинському районі про стягнення з ОСОБА_2 заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 4148,85 гривень.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за відповідачем станом на час розгляду адміністративної справи рахується борг в сумі 4148,85 гривень за не сплату податку з доходів фізичних осіб.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила суд їх задовольнити в повному обсязі.

 Відповідач в судовому засіданні позов визнав повністю.

 Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню в повному обсязі, з наступних підстав.

Судом у справі встановлено, що згідно з рішенням Тульчинського районного суду Вінницької області  від 23 січня 2008 року ОСОБА_2 успадкував: - житловий будинок, загальною площею 62.00 кв. м., житловою площею 36.80 кв.м.  господарчими будівлями та самовільно побудованими: веранду літ. а, сарай літ. б, вхідний майданчик літ. б,прибудову літ. б1, сарай літ. в, огорожу 1, розташованого в АДРЕСА_1; - земельну ділянку площею 2.92 га у межах згідно з планом, розташованої на території Тарасівської сільської ради відповідно до державного акту на право приватної власності на землю 1V ВН № 028708, виданого 6 листопада 2002 року Тульчинською РДА; - майновий пай члена КСП Іскрас. Тарасівка Тульчинського району відповідно до свідоцтва про право власності на майновий пай члена КСП серії ВІ XXII  №020375, виданого Тарасівською сільською радою 1 червня 2002 року; - Грошові заощадження  з відповідними нарахуваннями та компенсаціями, які  зберігаються в філії відділення банку № 203/024 с. Тарасівка Тульчинського району Вінницької області на рахунках НОМЕР_2, НОМЕР_3, №  НОМЕР_1 (а.с. 13).  

Крім того, судом встановлено, що відповідно до декларації про доходи, одержані з 1 січня по 31 грудня 2008 року або за інший період звітного року, громадянин ОСОБА_2 отримав спадщину на суму 82977 гривень, а згідно з розрахунку суми податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), що підлягає поверненню платнику податку або сплаті до бюджету, у тому числі у зв’язку з нарахуванням податкового кредиту, вбачається, що суму податку з доходів фізичних осіб в даному випадку становить 4148,85 гривень. Таким чином, станом на час розгляду справи за ОСОБА_2 рахується податковий борг в сумі 4148,85 гривень.

 Задовольняючи позов, суд виходить з наступного. Як встановлено в судовому засіданні, відповідач у справі не є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, а тому, відповідно до п.п.13.2.2 п.13.2 ст. 13 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” № 889 від 22.05.2003 року обєкти спадщини оподатковуються за ставкою податку, визначеною пунктом 7.2 статті 7 цього закону, а сааме: ставка податку становить 5 відсотків від обєкта оподаткування, нарахованого податковим агентом.

  Відповідно до п. 5.4.1 ст. 5 Закону України Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиузгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки визнається сумою податкового боргу платника податків.

  Відповідно до ст.6 Закону України Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиДПІ у Тульчинському районі відповідачеві направлялися податкові вимоги за № 1/9 від 05.06.2009 року та № 2/12 від 15.07.2009року. Вказані вимоги залишилися без виконання, заходи здійсненні позивачем не призвели до добровільного погашення підприємцем заборгованості. Оскільки на час розгляду справи в суді сума заборгованості відповідачем не погашена, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

   Підпунктом 3 п. 1 ст. 9 Закону України Про систему оподаткуваннявстановлено, що платники податків і зборів зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.

   Відповідно до ст. 10 Закону України Про державну податкову службу в Україніоргани державної податкової служби наділені функціями по контролю за додержанням законодавства про податки, правильністю їх обчислення і своєчасного надходження.

   У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція  судів  поширюється  на  всі  правовідносини,   що виникають  у  державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та  органи  місцевого  самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

  Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги  та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює  докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.  

  Враховуючи, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже підлягають  задоволенню.

  Керуючись ст.ст. 70,71, 79, 86, 94, 128, 158, 163, 167, 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства України,

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути ОСОБА_2(АДРЕСА_1) в державний  бюджет (р/р 31118104700568, ЗКПО 34701110, МФО 802015, банк одержувача –ГУДК у Вінницькій області)  заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 4148 (чотири тисячі сто сорок вісім) грн. 85 коп.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова  набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

 Повний текст постанови оформлено:     30.09.09  

Суддя     Аліменко Володимир Олександрович

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація