ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
________________________________________________________________________________________________________________________
П О С Т А Н О В А
Іменем України
23 вересня 2009 р. м. Чернівці Справа № 2а-969/09/2470
11 год. 36 хв.
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Скакун О.П. при секретарі судового засідання Пишній К.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Управління пенсійного фонду України в Глибоцькому районі до Товариства з обмеженою відповідальністю «Буковина» про стягнення заборгованості до Пенсійного фонду України по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій,
за участю:
представників позивача: Чорної Н.Г. (доручення №2455/06 від 21.07.23009р.)
відповідача не з’явились
СУТЬ СПОРУ:
Управління пенсійного фонду України в Глибоцькому районі звернулося з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Буковина» про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій у сумі 9288,02 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Буковина», яке знаходиться за адресою: с.Черепківці Глибоцького району Чернівецької області, є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування і має заборгованість по платежах до Пенсійного фонду, а саме, по відшкодуванню витрат, пов’язаних з доставкою і виплатою пільгових пенсій, призначених на підставі ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення »у розмірі 9288,02 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідач, який був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, явку свого представника вже вдруге в судовому засіданні не забезпечив, та про причини неявки суд не повідомив. У зв'язку з цим справа розглядається без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Україна" зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 25.04.2005 року.
Обов’язок відповідача щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” зумовлений наступним.
Згідно довідок та подань ТОВ «Буковина» ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 працювали на даному підприємстві і мають право на пільгову пенсію за ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.
Згідно розрахунку Пенсійного фонду в Глибоцькому районі Чернівецької області сума боргу по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій ТОВ «Буковина»перед Пенсійним фондом України складає 9288,02 грн.
Судом встановлено, що Управлінням Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі 26.01.2009р., 22.04.2009р., відповідачу надсилались розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”. В розрахунках було обчислено фактичні витрати на виплату пенсій пенсіонерам які працювали на даному підприємстві.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди застрахованим особам, які працювали або працюють на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом (тобто до 01.01.2004).
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднань, бюджетних, громадських та інших установ та організацій, об'єднань громадян та інших юридичних осіб, а також фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників, філій, відділень та інших відокремлених підрозділів платників податку, що не мають статусу юридичної особи, розташованих на території іншої, ніж платник зборів, територіальної громади, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення.
На підставі ст.64 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків.
У відповідності до ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Недоїмка по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, у сумі 9288,02 грн. Товариство з обмеженою відповідальністю "Буковина " на момент розгляду справи не сплачена.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідач в судове засідання не з’явився, заперечення на позов не надав.
За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд —
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю "Буковина" (код ЄДРПОУ - 30690602 ) 9288,02 грн. заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій (ід. код 21430615 рр 256097190 в ВАТ “Державний ощадний банк України”).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
У судовому засіданні 23.09.2009р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову виготовлено в повному обсязі 28.09.2009 року.
Суддя О.П. Скакун