Справа № 6-60/11/1222
У Х В А Л А
05 жовтня 2011 року м. Попасна
Суддя Попаснянського районного суду Луганської області Закопайло В.А.
розглянувши, одноособово, у відкритому судовому засіданні клопотання Управління пенсійного фонду Російської Федерації у Цивільському районі Чувашської Республіки про надання дозволу на виконання на території України рішення Мирового судді судової ділянки № 1 Цивільського району Чувашської Республіки РФ від 04 квітня 2011 року про стягнення з ОСОБА_1 зайво сплаченої суми пенсії та державного мита,
В с т а н о в и в :
Заявник –Управління пенсійного фонду РФ - звернувся із дійсним клопотанням до компетентного суду про надання дозволу на виконання рішення суду Російської Федерації, посилаючись на те, що рішенням суду, судової ділянки № 1 Цивільського району Чувашської Республіки РФ від 04 квітня 2011 року було вирішено стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління пенсійного фонду Російської Федерації у Цивільському районі Чувашської Республіки зайво сплачену суму пенсії та щомісячну грошову виплату у розмірі 7524 російських рублів 35 коп., просить суд надати дозвіл на виконання на території України вищевказаного рішення суду, у зв’язку з тим, що відповідач –ОСОБА_1, мешкає на території України за адресою: Луганська область, м. Попасна, вул.. Піонерська, буд 8.
Одночасно цим рішенням з ОСОБА_1 стягнуто державне мито на користь держави в сумі 400 російських рублів 00 коп.
Рішення суду набрало чинності та не виконувалось на території Російської Федерації.
Представник заявника –стягувача в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду клопотання, що дозволяє суду розглянути клопотання по суті так як згідно ст..395 ЦПК України неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання, якщо сторони не порушували питання про перенос його розгляду.
Боржник ОСОБА_1 просив розглянути клопотання в його відсутність. Вимоги заявника визнав в повному обсязі.
Сторони не порушували питання про перенос розгляду клопотання.
Суддя, розглянувши клопотання та подані до нього матеріали, вважає, що воно підлягає задоволенню за наступних підстав.
Згідно ст. 390 ЦПК України Рішення іноземного суду (суду іноземної держави; інших компетентних органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних чи господарських справ; іноземних чи міжнародних арбітражів) визнаються та виконуються в Україні, якщо їх визнання та виконання передбачено міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності.
У разі якщо визнання та виконання рішення іноземного суду залежить від принципу взаємності, вважається, що він існує, оскільки не доведено інше.
Єдиний порядок визнання і виконання іноземних рішень на території України встановлений “Конвенцією про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах”від 22.01.1993 року.
Згідно ст. 54 “Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах”від 22.01.1993 року Клопотання про визнання і дозвіл примусового виконання рішень, передбачених у статті 51, розглядаються судами Договірної Сторони, на території якої повинно бути здійснене примусове виконання.
Суд, який розглядає клопотання про визнання і дозвіл примусового виконання рішення, обмежується встановленням того, що умови, передбачені цією Конвенцією, дотримані. У випадку, якщо умови дотримані, суд виносить рішення про примусове виконання.
Порядок примусового виконання визначається за законодавством Договірної Сторони, на території якої повинно бути здійснене примусове виконання.
Так, згідно ст. ст. 391, 394 ЦПК України, вищезазначене рішення суду пред’явлено до виконання в Україні у строк, який не перевищує три роки з дня набрання рішення чинності, відомі всі відомості про стягувача та боржника, а також, як вбачається із поданих матеріалів –боржник добровільно не виконує рішення суду по зобов’язанню сплати на користь Управління пенсійного фонду Російської Федерації у Цивільському районі Чувашської Республіки зайво сплачену суму пенсії та щомісячну грошову виплату у розмірі 7524 російських рублів 35 коп. та державного мита на користь держави у розмірі 400 російських рублів 00 коп. до місцевого бюджету.
Боржник, ОСОБА_1 постійно мешкає на території України і тому, рішення мирового судді судової ділянки № 1 Цивільського району Чувашської Республіки РФ від 04 квітня 2011 року підлягає примусовому виконанню на території України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 390-395, 397 ЦПК України, суд –
У Х В А Л И В :
Клопотання Управління пенсійного фонду Російської Федерації у Цивільському районі Чувашської Республіки –задовольнити.
Надати дозвіл на примусове виконання на території України рішення Мирового судді судової ділянки № 1 Цивільського району Чувашської Республіки РФ від 04 квітня 2011 року про стягнення з ОСОБА_1 зайво сплаченої суми пенсії та щомісячної грошової виплати у розмірі 7524 російських рублів 35 коп., що складає 1835 українських гривень 64 коп. в перерахунку в національній валюті України за курсом Національного банку України станом на 05 жовтня 2011 року, на користь Управління пенсійного фонду Російської Федерації у Цивільському районі Чувашської Республіки та державного мита на користь держави в сумі 400 російських рублів 00 коп., що складає 97 українських гривень 58 коп. в перерахунку в національній валюті України за курсом Національного банку України станом на 05 жовтня 2011 року.
Стягнути з ОСОБА_1 зайво сплачену суму пенсії та щомісячну грошову виплату у розмірі 7524 російських рублів 35 коп., що складає 1835 українських гривень 64 коп. в перерахунку в національній валюті України за курсом Національного банку України станом на 05 жовтня 2011 року, на користь Управління пенсійного фонду Російської Федерації у Цивільському районі Чувашської Республіки та державного мита на користь держави в сумі 400 російських рублів 00 коп., що складає 97 українських гривень 58 коп. в перерахунку в національній валюті України за курсом Національного банку України станом на 05 жовтня 2011 року.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п’яти днів з дня її проголошення, а у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п*яти днів з дня отримання копії ухвали до Луганського апеляційного суду, через Попаснянський районний суд.
Копію ухвали направити сторонам у строк, передбачений п. 6 ст. 395 ЦПК України.
Суддя Попаснянського
районного суду ОСОБА_2