Судове рішення #6734630

Справа 2а-144

2009 р.


ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


3 червня 2009 року Кременчуцький районний суд Полтавської області в складі: головуючого – судді Клименко С.М.

при секретарі  Троцько Л.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міжрайонного відділення УДАІ ГУМВС України в Полтавській області про скасування постанови від 6 лютого 2009 року по справі про адміністративне  правопорушення


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 міжрайонного УДАІ ГУМВС України в Полтавській області про скасування  постанови від 6 лютого 2009 року по справі про адміністративне правопорушення  посилаючись, що 31 березня 2009 року він отримав від відповідача поштовий лист, в якому були копія фотографії фрагмента передньої  частини  належного йому автомобіля ВАЗ 217130 з державним номерним знаком  ВІ 20-83 ВА АН  і копія постанови  по справі про адміністративне правопорушення  ВІ 002515 від 6.02. 2009  винесена інспектором Махно О.А.,  де зазначено,  що нібито  він 6 лютого 2009 року в 11 год.          52 хв. на а/д Бориспіль-Дніпропетровськ в с.Ялинці на 237 км керуючи автомобілем НОМЕР_1 перевищив встановлену швидкість, яка вимірювалась приладом ВІЗІР 0812464, чим  допустив порушення п.12.4 ПДР України. Враховуючи, що ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.122 КУпАП,  керуючись положеннями ст.383 зазначеного Кодексу постановив: Накласти штраф в сумі 300 (триста) гривень.

Вважає, що притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення  передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП є недоведеним і необґрунтованим,  оскільки  протокол відносно нього не складався, а фото фіксація  з параметрами дати, часу та швидкості  не є доказом порушення ним Правил дорожнього руху, і,  як вказано в постанові,  порушення виявлено  з допомогою приладу ”Візір”, але даний прилад не відноситься  до працюючих в автоматичному режимі зі  спеціальним  технічним  засобом, оскільки фіксація ним здійснюється  за допомогою і з безпосередньою участю людини, тому просив  суд скасувати постанову,  а справу провадженням  закрити.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав і просив задовольнити, про обставини та підстави якого пояснив  так, як це викладено в заяві.  

Представник відповідача ОСОБА_2 міжрайонного відділення УДАІ ГУМВС України в Полтавській області  за дорученням  ОСОБА_3 позов не визнав і в його задоволенні просив відмовити  посилаючись, що  постанова про вчинення позивачем адміністративного  правопорушення передбаченого  ч.1 ст.122 КУпАП законна і обґрунтована,  підстави для її скасування відсутні.

Заслухавши пояснення  сторін та перевіривши їх доказами,  суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В відповідності до ст.254 КУпАП  при вчиненні адміністративного  правопорушення   складається протокол  уповноваженими на те посадовими особами або  представником  громадської організації чи органу громадської самодіяльності.    

Ст.258 КУпАП,  її п.6,  передбачено, що у разі виявлення  адміністративного правопорушення  у сфері забезпечення безпеки дорожнього  руху, зафіксованого за допомогою працюючих в автоматичному режимі  спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів  фото і кінозйомки, відеозапису,  протокол  про адміністративне правопорушення  не складається, а постанова  виноситься без участі  особи,  яка притягується до адміністративної відповідальності.  

-2-


Як встановлено в судовому засіданні  і це вбачається  із постанови ВІ  002515 від 6 лютого 2009 року складеної  державтоінспектором  ВДАІ м. Кременчука  ОСОБА_4  про адміністративне правопорушення  відносно  ОСОБА_1 за те, що він          

6 лютого 2009 року  в 11 год. 52 хв. на автодорозі Бориспіль-Дніпропетровськ в с.Ялинці на           237 км керуючи автомобілем  НОМЕР_2  перевищив встановлену швидкість, яка вимірювалась приладом ВІЗІР 0812464, чим  порушив п.12.4 ПДР України і скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.122 КУпАП   та постановив накласти штраф в сумі 300 грн.

Оскаржувана  постанова  винесена в порядку ст.14-1 КУпАП  за результатами  фото фіксації, і не відповідає  вимогам ст.283 КУпАП, оскільки в ній  не зазначено докази  на яких ґрунтується   висновок про вчинення  позивачем адміністративного правопорушення.

Так, єдиним доказом  на підставі якого накладено стягнення  на позивача в виді штрафу зазначеним у постанові  є фото фіксація з параметрами  дати, часу та швидкості автомобіля.  Але,  у постанові всупереч вимогам  ст.14-1 КУпАП, що прилад,  яким проводиться  нагляд за дорожнім рухом з метою фіксації порушень Правил дорожнього руху,   повинен працювати в автоматичному  режимі,  не вказано чи працював прилад в автоматичному режимі чи ні.  В постанові відсутні вказівки про те, хто саме проводив фото фіксацію за допомогою радіолокаційного  відео записуючого вимірювача швидкості «ВІЗІР»  № 0812380, а це повинно бути вказано. А при оцінці законності та достовірності фіксації  порушень Правил дорожнього руху   необхідно мати відомості відносно  таких співробітників  в відповідності  до Інструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції  МВС України затвердженої Наказом МВС України 13 листопада 2006 року № 1111 з використання  спеціальних   засобів нагляду за дорожнім рухом, що до використання спеціальних засобів  нагляду за дорожнім рухом допускаються лише  співробітники, які вивчили інструкції та склали заліки з використання  цих приладів.

За вищезазначених обставинах суд  відхиляє цей доказ.  

Оскільки позивач ОСОБА_1 винним себе у вчинені правопорушення  в судовому засіданні не визнав і докази, що підтверджували  б  викладені  в постанові обставини вчинення ним правопорушення, які зазначені в постанові  відхилені судом, а інші відповідач не надав,  то суд приходить до висновку  про відсутність події  адміністративного  правопорушення,  по якому була прийнята відповідачем постанова, яка оскаржується позивачем, тому її необхідно скасувати, а справу провадженням закрити.


Керуючись ст.ст. 159-163, 167, 254 КАС України, суд


ПОСТАНОВИВ:


Позов ОСОБА_1  до ОСОБА_2 міжрайонного відділення УДАІ ГУМВС України в Полтавській області  про скасування постанови від 6 лютого 2009 року по справі  про адміністративне правопорушення  задовольнити.

Постанову від 6 лютого 2009 року про притягнення  до адміністративної  відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.122 КУпАП скасувати і справу провадженням закрити.


Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Кременчуцький районний суд Полтавської області  шляхом подачі  заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, і поданням після  цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або без  попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк  встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                         С.М. Клименко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація