Справа № 5/2 "О" - 107/2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2007 р. Вишгородський районний суд Київської області в складі : головуючого - судді Божок СК.
при секретарі - Грищенко К.Г. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вишгороді Київської області за участю заявників ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 заяву про встановлення правовстановлюючих документів, про встановлення факту родинних відносин
У листопаді 2006 р. заявники звернулися до суду з заявою про встановлення правовстановлюючих документів, факту родинних відносин між ними та ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на те, що після смерті ОСОБА_4, неповнолітня ОСОБА_2 має право на пенсію у зв»язку з втратою годувальника , але їй було відмовлено у зв»язку з розбіжностями в написанні прізвища . Тому виникла необхідність встановлення факту належності правовстановлюючого документа - свідоцтва про смерть - ОСОБА_4 та факту родинних відносин - між заявниками та ОСОБА_4
У судовому засіданні ОСОБА_1, яка діє в своїх інтересах та інтересах неповнолітньої ОСОБА_2, ОСОБА_3 заявили клопотання про зміну заявлених вимог та просили встановити факт родинних відносин між ОСОБА_3, ОСОБА_2 та померлим батьком ОСОБА_4, посилаючись на те, що при написанні прізвища «ІНФОРМАЦІЯ_4» виникли розбіжності - у свідоцтві про народження зазначено прізвище померлого батька « ОСОБА_4« , а в Свідоцтві про смерть батька зазначено прізвище «ІНФОРМАЦІЯ_2 « . Факт встановлення родинних відносин необхідний для оформлення соціальної пенсії у зв»язку з втратою годувальника та оформлення спадщини після смерті ОСОБА_4; просили їх вимоги задовольнити.
Заінтересовані сторони - Відділ реєстрації актів цивільного стану Вишгородського районного управління юстиції Київської області та Управління пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області - в судове засідання не з'явилися; про день, час розгляду справи повідомлені належним чином; Управління пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області надіслало на адресу суду заяву-факс про те, що вимоги заявників підтримують повністю; Відділ реєстрації актів цивільного стану Вишгородського районного управління юстиції Київської області заперечень ( зауважень ) на заяву не надіслали, а тому суд визнає їх неявку неповажною ; з урахуванням думки заявників, суд вважає можливим, розглянути справу за відсутності представників заінтересованих сторін на підставі наявних у справі доказів.
Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні показав, що померлий ОСОБА_4 дійсно був батьком ОСОБА_3 та ОСОБА_2.
Заслухавши пояснення заявників, свідка, перевіривши їх доводи доказами, вивчивши матеріали справи, суд
Встановив :
ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, актовий запис за НОМЕР_1 від 14.08.2006 р. Дана обставина підтверджується Свідоцтвом про смерть, де в графі прізвище зазначено «ІНФОРМАЦІЯ_2« ; копія Свідоцтва про смерть знаходиться в матеріалах справи.
ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3, актовий запис за НОМЕР_2 від 19.10.1974 p.. Дана обставина підтверджується Свідоцтвом про народження, де в графі « батько « зазначено прізвище « ОСОБА_4«; копія Свідоцтва про народження знаходиться в матеріалах справи.
Згідно паспорту ОСОБА_3 її прізвище зазначено як «ІНФОРМАЦІЯ_4« , копія паспорту знаходиться в матеріалах справи.
ОСОБА_2 народилася ІНФОРМАЦІЯ_5, актовий запис за НОМЕР_3 від 07.09.1989 р. Дана обставина підтверджується Свідоцтвом про народження , де в графі « Батько « російською мовою зазначено прізвище « ОСОБА_4« ; копія Свідоцтва про народження знаходиться в матеріалах справи.
Згідно паспорту ОСОБА_2 її прізвище зазначено як «ІНФОРМАЦІЯ_4« , копія паспорту знаходиться в матеріалах справи.
Відповідно до додатку « Російські прізвища та їх відповідники українською мовою « Нового російсько-українського словника - довідника Інституту Української мови Національної Академії НАУК України ( Київ, видавництво « Довіра « , 1996 ) російському прізвищу « ОСОБА_4« відповідає українське прізвище « ОСОБА_4«.
Таким чином, при написанні російського прізвища « ОСОБА_4« його відповідника українською мовою « ОСОБА_4« виникла помилка .
Свідок ОСОБА_5 підтвердив, що померлий ОСОБА_4, є батьком ОСОБА_3 та ОСОБА_2
Згідно п.1 ч.І статті 256 ЦПК України заява підлягає задоволенню -необхідно встановити факт родинних відносин між ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1
Встановлення факту родинних відносин необхідно для оформлення спадщини після смерті батька ОСОБА_4, та оформлення соціальної пенсії у зв»язку з втратою годувальника.
На підставі ст.ст. З, 10, 212,213, 215, 259, п.1 ч.1 ст.256 ЦПК України, суд
Вирішив:
Заяву задовольнити.
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 ( актовий запис за НОМЕР_1 від 14.08.2006 р.), а саме, що ОСОБА_3, ОСОБА_2 є дочками ОСОБА_4.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Зава про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вишгородський районний суд Київської області.