Справа №5/2-547/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2007 р. Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Божок СК. при секретарі - Грищенко К.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Вишгороді Київської області за участю позивача ОСОБА_1, 3- особи - ОСОБА_2 позовну заяву про визнання права власності на спадкове майно та узаконення самовільної забудови
У грудні 2006 р. позивач звернулася до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно - житловий будинок АДРЕСА_1, державний акт на право приватної власності на землю та самовільно збудовані забудови, мотивуючи свої вимоги тим, що за померлим дідом у Вишгородському БТІ право власності на зазначений житловий будинок не зареєстровано.
В судовому засіданні позивач підтримала доводи своєї позовної заяви, уточнивши позовні вимоги: просила суд визнати за нею право власності на спадкове майно за заповітом -житловий будинок АДРЕСА_1 з надвірними будівлями в тому числі на самовільну забудову - сіни під літерою « а 1 « до житлового будинку та переобладнання приміщень : кухні в житлову кімнату площею 13, 3 кв.м, комору - в санвузол.
Відповідач - Глібівська сільська рада - в судове засідання не з»явилася; про день, час слухання справи повідомлена у встановленому порядку ; надала до суду заяву щодо розгляду справи за їх відсутності, проти позову не заперечує.
3-тя особа - ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечувала проти позову, відмовилася від своєї частки спадщини після смерті ОСОБА_3 на користь позивачки ; підтвердила, що даний житловий будинок належав покійному ОСОБА_3 на праві власності.
За таких обставин, з урахуванням думки позивача, 3-ї особи суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних у справі матеріалів, постановивши заочне рішення згідно ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення позивача, З- ї особи , перевіривши її доводи доказами, суд
Встановив :
Позивач по справі - є онукою ОСОБА_3
Згідно актового запису за НОМЕР_1 від 26.04.2006 р. ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1
У відповідності до ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина за заповітом на житловий будинок АДРЕСА_1, земельну ділянку розміром 0, 0742, яка розташована на території АДРЕСА_2 та належала померлому на підставі Державного акту на право приватної власності на землю.
Факт належності на праві приватної власності будинку АДРЕСА_1 померлому ОСОБА_3 підтверджується будинковою книгою ,згідно якої померлий є головою двору, витягом з погосподарської книги, з якого вбачається, що головою домогосподарства , яке знаходиться за адресою АДРЕСА_2 є померлий ОСОБА_3
Відповідно до довідки , виданої виконкомом Глібівської сільської ради Вишгородського району за НОМЕР_2 від 27.10.2006 p., будинок в якому проживає ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 у зв»язку з перенумерацією рахується за НОМЕР_3 ( раніше значився за НОМЕР_4, НОМЕР_5 ).
Спадкоємцем за заповітом є позивач. Заповіт не змінений та не скасований.
Спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_3 є третя особа ОСОБА_2, яка відмовилася від своєї частки спадщини після смерті ОСОБА_3 на користь позивачки.
Інших спадкоємців ні за заповітом ні за законом не має.
Дана обставина підтверджується копією спадкової справи НОМЕР_6 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3, яка знаходиться в матеріалах справи.
Відповідно до ч.З статті 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявить про відмову від неї.
Враховуючи вищезазначене, суд вважає, що позов в цій частині підлягає задоволенню.
Згідно технічного паспорту на будинок, самочинно збудованим приміщенням є сіни -« аі», загальна площа житлового будинку збільшена на 10, 6 кв.м., житлова площа житлового будинку збільшена на 13,3 кв.м. Відповідно до висновку інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Вишгородського району від 29.11.2006 . за № 314/06 самочинно збудовані сіни « а1 « , розташування сіней не протидіє вимогам ДБН 360-92**. Внаслідок переобладнання та добудови загальна площа збільшилася на 10, 6 кв.м, житлова площа збільшена на 13,3 кв.м.. Добудова та переобладнання приміщень не порушують несучої спроможності конструкції будинку. Рішенням виконавчого комітету Глібівської сільської ради Вишгородського району за № 37 від 27.07.2006 р. позивачу надано дозвіл на добудову коридора до житлового будинку.
Позовні вимоги і в цій частині підлягають задоволенню.
Позивач звільнена від сплати судового збору відповідно до ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України " Про державне мито" , у зв"язку з чим в силу статті 88 ЦПК України судові витрати слід компенсувати за рахунок держави.
Керуючись статтями 3, 10, 212, 213, 215, 224, 225 ЦПК України, статтями 1220, 1268, 1270 ЦК України, суд
Вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно за заповітом на житловий будинок АДРЕСА_1 з надвірними будівлями : сарай - « Б « , убиральня « В «, сарай - « Г « , погріб -« під Б « , огорожа - 1-6-9 , свердловина -І, вимощенні - ІІ-Ш, яма вигрібна - IV, яма насосна-V, в тому числі на самовільну забудову - сіни - « а1 «; загальна площа житлового будинку збільшилася на 10, 6 кв.м., житлова площа житлового будинку збільшилась на 13,3 кв.м.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вишгородський районний суд Київської області.