Судове рішення #6715044

 

Справа № 2-4845/09  

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

27  жовтня 2009 року                                                                                           місто Одеса.  

Суворовський районний суд міста Одеси у складі:  

головуючого судді                     Мунтян О. О.  

при секретарі                           Гарнаженко Н. С.  

за участю представника          ОСОБА_1                

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі судових засідань № 5 в приміщенні Суворовського районного суду м. Одеси, цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси»  до ОСОБА_2  

«про стягнення заборгованості за опалення та гаряче водопостачання»,  суд  -    

  ВСТАНОВИВ:  

У липні 2009 року КП «Теплопостачання міста Одеси»  звернулись до Суворовського районного суду м. Одеси  з позовом до ОСОБА_2  про стягнення заборгованості за опалення та гаряче водопостачання у розмірі 3 657 грн. 23 коп.  

На обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що КП «Теплопостачання міста Одеси», забезпечує тепловою енергією АДРЕСА_1. Відповідачка, яка мешкає за зазначеною адресою фактично приймає послуги з опалення та гарячого водопостачання, при цьому свої зобов’язання по сплаті зазначених послуг не виконує в результаті чого у відповідачки станом на 01 липня 2009 року виникла заборгованість за спожиту теплову енергію у розмірі 3 657 грн. 23 коп.  

Враховуючи, те що відповідач добровільно сплати борг за наданні позивачем послуги з теплопостачання, відмовляється, позивач був змушений звернутися до суду з даним позовом.  

У судовому засіданні представник позивача, свої позовні вимоги підтримав та просив суд стягнути з відповідачки ОСОБА_2 суму заборгованості  за спожиту  теплову енергію у розмірі 3 657 грн. 23 коп., на підставі даних за особистим рахунком № НОМЕР_1, а також суму  витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 252 гривень.  

Відповідачка ОСОБА_2, у судовому засіданні, позов визнала, додатково пояснила, що сплачувала за наданні послуги з теплопостачання, але не завжди у повному обсязі в результаті чого сформувався борг, який у зв’язку з тяжким матеріальним становищем вона погасити не в змозі.  

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали даної цивільної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.  

Відповідно до положень ст. 526 ЦК України, зобов’язання мають виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.  

Стаття 610 ЦК України, передбачає, що порушення зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов. Згідно до положень ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановленні договором або законом.  

Положення ст. 67 ЖК України передбачено, що плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична теплова енергія та інші послуги) береться крім квартирної плати за затвердженими у встановленому порядку тарифами.  

Відповідно до положень ст. 19 Закону України «Про теплопостачання»  від 02.06.2005 року № 2633-5, споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію. Стаття 25 Закону України «Про теплопостачання»  від 02.06.2005 року № 2633-5, передбачає, що у разі відмови споживача оплачувати споживання теплової енергії заборгованість стягується у судовому порядку.  

Згідно до положень п. 20  «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» затверджених Постановою КМУ від 21.07.05р. № 630 (надалі Правила), плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа (розрахункової книжки, платіжної квитанції тощо) або відповідно до умов договору на встановлення засобів обліку. Пунктом 24 зазначених правил передбачено, що споживачі можуть відмовитись від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.  

Як встановлено судом, згідно з абонентською карткою за № НОМЕР_1, у відповідачки ОСОБА_2 станом на 01.07.2009 року склалася заборгованість за спожиту теплову енергію у розмірі  3 657 грн. 23 коп..  

Данні обставини підтверджуються, матеріалами справи, а саме: випискою з особового рахунку споживача теплової енергії за № НОМЕР_1 відповідно до якої, станом на липень 2009 року заборгованість відповідачки складає 3 657 грн. 23 коп. (а.с 5.6).  

Також судом встановлено, що відповідачка у встановленому Законом України «Про теплопостачання» порядку, від послуг теплопостачання не відмовлялась.  

Розрахунком заборгованості за спожиту теплову енергією встановлюється, що нарахування відбувається в т.ч. від кількості осіб які мешкають на зазначеній площі. Відповідно до довідки № б/н (а.с. 4) у  квартирі АДРЕСА_2 зареєстрована у тому числі і відповідачка по справі ОСОБА_2  

При таких обставинах, суд дійшов до висновку що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.  

Керуючись ст.ст. 11, 15, 526, 541, 543, 610, 611 ЦК України, п. 9, 18, 20, 24, 30 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» затверджених Постановою КМУ від 21.07.05р. № 630,  ст. ст. 19, 25 Закону України «Про теплопостачання» від 02.06.2005 року № 2633-5, ст.  67 ЖК України, ст.ст.  10, 11, 60, 130, 174, 208, 213-215, 218, ЦПК України, суд –  


ВИРІШИВ:  

Позов Комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси»  до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за опалення та гаряче водопостачання – задовольнити.  

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь Комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси»  суму заборгованості за спожиту теплову  енергію у розмірі –  3 657 гривень 23 копійок (три тисячі шістсот п’ятдесят сім гривень 23 коп.).  

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь Комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси», суму витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 252 гривень.  

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави, суму судових витрат у розмірі 51 гривень  00 копійок.  

Рішення може бути оскаржене до судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Одеської області шляхом подачі протягом 10 днів з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження через Суворовський районний суд м. Одеси та наступної подачі апеляційної скарги протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.  


Суддя :  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація