Справа № 2-1265/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 листопада 2009 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючої – судді Мішуровської С.Т.,
при секретарі - Давидової В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Лозова Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому просить розірвати між ними шлюб, зареєстрований 28 серпня 2004 року Панютинською селищною радою м. Лозова Харківської області, актовий запис № 21, посилаючись на те, що він перебуває з відповідачкою в зареєстрованому шлюбі з 28 серпня 2004 року, від цього шлюбу у них є донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, яка проживає разом з нею та буде проживати і після розірвання шлюбу. Спільне життя з відповідачкою не склалося, між ними немає порозуміння, мають різні характери та уявлення про сім’ю та шлюб. Він намагався зберегти шлюб, але це марно, з грудня 2008 року сторони проживають окремо.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідачка в судовому засіданні позов визнала, просила місце проживання дитини визнати разом з нею.
Вислухавши сторони, перевіривши матеріали справи, суд дійшов до наступного.
Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 28 серпня 2004 року, що підтверджується повторним свідоцтвом про шлюб, виданим 01.07.2009 року відділом РАЦС по місту Лозова Лозівського міськрайонного управління юстиції Харківської області, актовий запис № 21.
Шлюб у сторін перший.
Від шлюбу сторони мають неповнолітню доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, що підтверджується копією свідоцтва про народження, яка проживає разом з відповідачкою та знаходиться на її утриманні, тому суд вважає, що після розірвання шлюбу донька буде проживати разом з матір’ю.
Спір про розподіл майна у суді не заявлений.
Відповідно до ст.112 Сімейного кодексу України суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітніх дітей та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
В судовому засіданні встановлено, що сторони проживають окремо тривалий час, спільне господарство не ведеться, подружні відносини не підтримуються, до примирення сторони не прагнуть, що є підставою для розірвання шлюбу, тому суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Суд вважає, що при реєстрації розірвання шлюбу в органах РАГС, витрати необхідно покласти на позивача в сумі 17,00 грн., оскільки суд вважає, що він більш винний у розірванні шлюбу.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 212, 213, 214-215 ЦПК України, ст.ст. 110, 111, 112 Сімейного Кодексу України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження та ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище ОСОБА_2), ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, зареєстрований 28 серпня 2004 року Панютинською селищною радою м. Лозова Харківської області, актовий запис № 21.
Місце проживання неповнолітньої доньки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, визнати разом з матір’ю – ОСОБА_2
Стягнути з ОСОБА_1 за реєстрацію розірвання шлюбу в органах РАГС держмито на користь держави в сумі 17,00 грн., ОСОБА_2 від сплати державного мита звільнити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку в апеляційний суд Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 – денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України
Суддя: