Справа №22-246 2007 року Головуючий у 1-й інстанції - Ковтун Л.М.
Категорія-54 Доповідач - Спірідонова Л.С
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 лютого 2007 року.
Судова палата у цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської
області в складі:
Головуючої - Спірідонової Л.С.
Суддів - Белінської І.М., Кодрул М.А.
При секретарі - Шевченко Н.П. розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою УМВС України в Кіровоградській області, на рішення Ленінського районного суду міста Кіровограда від 14 листопада 2006 року,
Встановила:
ОСОБА_1 звернулася із заявою в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 про встановлення факту постійного проживання на території України, що потрібно йому для уникнення проблем у майбутньому що до прийняття громадянства України.
Рішенням Ленінського районного суду міста Кіровограда від 14 листопада 2006 року заяву задоволено, встановлено факт проживання ОСОБА_2 в Україні з 1993 року.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення суду у зв'язку з порушенням норм матеріального та процесуального права та закриття провадження по справі, оскільки встановлення даного факту не має будь-яких юридичних наслідків.
Перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у заяві, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково, рішення суду -скасуванню, з ухваленням нового рішення з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням Бобринецького районного суду від 6 червня 2001 року ОСОБА_1 встановлено факт, що станом на 13.11.1991 p., тобто на момент набрання чинності ЗУ "Про громадянство України" вона проживала в Україні.
У липні 2001 року ОСОБА_1 отримала паспорт громадянки України.
Відповідно до вимог ст.6 п.8 та ст.14 Закону України "Про громадянство України" одного з підстав набуття громадянство України є перебування у громадянстві України одного чи обох батьків дитини. Дитина, яка є іноземцем або особою без громадянства, реєструється громадянином України за клопотанням того з батьків, який є громадянином України.
ОСОБА_2, в інтересах якого подано заяву, народився ІНФОРМАЦІЯ_1 на момент звернення до суду мав повних 14 років, тобто не досяг віку 16 років коли громадянином України видається паспорт.
Враховуючи зазначене, колегія суддів вважає, що вимоги заявниці не грунтуються на законі, є безпідставними, оскільки мотиви, з яких подано заяву, безпосередньо неповнолітнього не спростовуються, є передчасними з причини неможливості застосування Закону через недосягнення особи відповідного віку.
В даному випадку від встановлення факту постійного проживання не залежить виникнення, припинення, або зміна особистих чи немайнових прав громадянина, тобто не створює для нього будь-яких юридичних наслідків.
Питання неправомірності дій державних органів чи посадових осіб регулюються нормами адміністративного судочинства і вирішується в іншому порядку.
На підставі викладеного, підстав для задоволення заяви не має.
Неправильне застосування судом норм матеріального та процесуального права є підставою для скасування рішення суду першої інстанції з ухваленням нового рішення.
Керуючись ст.ст.307 ч.І п.2, 309 ч.1 п.4, 313-314, 316 ЦПК України, колегія суддів,
Вирішила:
Апеляційну скаргу задовольнити частково.
Рішення Ленінського районного суду міста Кіровограда від 14 листопада 2006 року - скасувати і ухвалити нове рішення, яким в задоволенні заяви ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2, про встановлення факту постійного проживання на території України відмовити.
Рішення набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржено до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуюча - підпис
Судді - підписи
З оригіналом вірно: Суддя апеляційного суду Л.С.Спірідонова