Справа № 22ц-2487/2009 Головуючий у першій інстанції -
АРТЮХ К.В.
Категорія - цивільна Доповідач – ЗІНЧЕНКО С.П.
У Х В А Л А
20 листопада 2009 року
м. Чернігів
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:
головуючого-судді: ІВАНЕНКО Л.В.
суддів: ЗІНЧЕНКО С.П., ІШУТКО В.М.
при секретарі:
за участю: Бивалькевич Т.В.
ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду заяву ОСОБА_2 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали судді Новозаводського районного суду м. Чернігова від 23 вересня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_5 про визнання договору оренди недійсним та стягнення матеріальної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою судді Деснянського районного суду м. Чернігова від 23 вересня 2009 року відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_5 про визнання договору оренди недійсним та стягнення матеріальної шкоди
Не погоджуючись з вказаною ухвалою судді, 29 жовтня 2009 року ОСОБА_2. подала заяву про апеляційне оскарження та апеляційну скаргу, в яких просила поновити строк апеляційного оскарження ухвали судді .
Порушуючи питання про поновлення процесуального строку ОСОБА_2. посилається на те, що вона з поважних причин була позбавлена гарантованого статтею 292 ЦПК України права на вчасне оскарження ухвали судді від 23.09.2009 року у строки встановлені частиною2 ст.294 ЦПК України.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення ОСОБА_1. та дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що строк на апеляційне оскарження не підлягає поновленню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження вирішується в судовому засіданні апеляційного суду, про що постановляється ухвала.
.
Відповідно до ч. 2 ст. 294 ЦПК України, заяву про апеляційне оскарження ухвали судді першої інстанції може бути подано протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
За змістом ч.1 ст.73 ЦПК України, суд поновлює строк встановлений законом, за заявою сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Із матеріалів справи вбачається, що ухвала судді про відкриття провадження по справі постановлена 23 вересня 2009 року, в той же день вона була надіслана відповідачу для ознайомлення, що підтверджується супровідним листом \а.с. 29\. Оскільки адресат не отримувала зазначену ухвалу, 01.10.2009 року з поміткою поштового відділення про причини невручення вона повернута до суду \а.с.35\. Повторно надіслана відповідачу 01.10.2009 року і отримана ОСОБА_2 - 03.10.2009 року, про що свідчить розписка про одержання листа суду \а.с.39\. 07.10.2009 року представник апелянта ОСОБА_6., ознайомився з матеріалами справи, зняв копії з документів про що свідчить його підпис \а.с. 41\.
Проте, заява та скарга про апеляційне оскарження ухвали судді надійшла до суду лише 29.10.2009 року. В заяві про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали судді, апелянт не зазначила підстав та не надала доказів про поважність причин пропуску строку з 23.09.2009 року по 29.10.2009 року, які б дали можливість апеляційному суду визнати поважними причини пропуску стороною права на апеляційне оскарження ухвали суду. Норми закону на які посилається апелянт роз’яснює лише право на апеляційне оскарження ухвали судді , а тому апеляційний суд не може визнати поважними причини пропуску процесуального строку.
Враховуючи наведене, апеляційний суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження.
Керуючись ст. ст. 73, 294 ЦПК України, апеляційний суд,
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви ОСОБА_2 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали судді Новозаводського районного суду м. Чернігова від 23 вересня 2009 року відмовити, а апеляційну скаргу залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного суду.
Головуючий: Судді: