Судове рішення #66945021

Справа № 1813/4135/2012

2/1813/899/2012

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"18" вересня 2012 р. Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого-судді: - Мірошниченко О. В.

при секретарі - Наливайкіній Н.Л.

з участю представника позивача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Охтирка справу за позовом

ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням в квартирі,


встановив:

08.08.2012 року позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, мотивує вимоги тим, що придбав для особистого проживання однокімнатну квартиру по АДРЕСА_3 Однак у квартирі залишилися зареєстрованими колишні власники цієї квартири, які з 2009 року стали громадянами Росії та проживають там. Тому просить визнати ОСОБА_4 та ОСОБА_5, зареєстрованих за адресою: АДРЕСА_4 такими, що втратили право користування житловим приміщенням, з дня відчуження ними цієї квартири від 21.07.2012 року.

В судовому засіданні представник позивача за довіреністю (а.с. 24) - ОСОБА_2 підтримав позовні вимоги в повному обсязі і просив їх задовольнити.

Відповідачі ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судове засідання не з»явилися, але в матеріалах справи мається заява (а.с. 16), якою просять справу слухати у їх відсутність, згодні з позовними вимогами і не заперечують проти їх задоволення.

Суд проаналізував матеріали справи вислухавши пояснення представника позивача, дійшов висновку про необхідність задоволення позову зі слідуючих підстав.

Судом встановлено, що 21.07.2012 року згідно договору купівлі-продажу квартири ОСОБА_3 придбав у ОСОБА_4 та ОСОБА_5 квартиру АДРЕСА_1 (а.с. 6-7).

Відповідно до паспортних даних, які зазначені у договорі купівлі-продажу квартири (а.с. 6-7) ОСОБА_5 та ОСОБА_4 зареєстровані в м. Сизрань Самарської області Російської Федерації.

Згідно довідки ПП «Базис»№ 1132 від 15.08.2012 року виданої ОСОБА_7 значиться, що крім нього в квартирі АДРЕСА_2 зареєстровано дві особи: ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 з 06.12.1991 року та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 з 10.09.1986 року (а.с. 19).

Згідно відомостей адресно-довідкової картотеки Охтирського МС УДМС України в Сумській області ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_6 значаться зареєстрованими за адресою: АДРЕСА_5.

Як пояснив представник позивача у судовому засіданні, в квартирі АДРЕСА_2 відповідачі не проживають майже 17 років.

Реєстрація відповідачів у зазначеній квартирі не дозволяє позивачу в повній мірі розпоряджатися нею на власний розсуд та значно обмежує його законні права. Зокрема здійснюється додаткове нарахування за житлово-комунальні послуги.

Відповідно до статті 107 Житлового Кодексу у разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім'я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім'ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.

Згідно ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Відповідно ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ним зберігається жиле приміщення протягом шести місяців, у випадках передбачених частиною 3 цієї статті.

Згідно ст. 72 ЖК України визнання особою такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

За наявністю вказаних обставин та аналізуючи зібрані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 316 ЦК України, ст. ст. 71, 72, 107 ЖК України, суд, -


ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_3 задовільнити повністю.

Визнати ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_8 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_9 такими, що втратили право користування житловим приміщенням квартирою АДРЕСА_1 з дня відчуження ними даної квартири 21 липня 2012 року

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Сумської області через Охтирський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

СуддяО. В. Мірошниченко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація