В И Р О К
І М Е Н Е М У К РА Ї Н И
12 березня 2009 року Кременчуцький районний суд Полтавської області
в складі головуючого судді – Колотієвського О.О.,
при секретарі – Ситник Л.В.,
за участю прокурора – Лукія К.В.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м.Кременчуці кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, не працюючого, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, в силу ст. 89 КК України раніше не судимий.
в скоєнні злочину передбаченого ч.1 ст.164 КК України;
В С Т А Н О В И В:
Згідно рішення Автозаводського районного суду від 20.01.2006 р. ОСОБА_1 зобов’язаний сплачувати аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, щомісячно, починаючи з 22.11.2005 року на утримання сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, на користь ОСОБА_3, до досягнення дитиною повноліття. Заборгованість по сплаті аліментів станом на 01.11.2008 року становить 7720 грн. 73 коп.
В період з 26.10.2006 року по 01.11.2008 року ОСОБА_1 достовірно знаючи про обов’язок сплати аліментів, будучи неодноразово попереджений ВДВС Кременчуцького РУЮ в Полтавській області про кримінальну відповідальність, аліменти не платив, приховав місце роботи, на обліку в центрі зайнятості не перебував.
Підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненому злочинові визнав повністю, пояснивши про обставини і мотиви скоєного, що відповідає їх описанню у вступній частині вироку.
Крім особистого визнання своєї вини підсудним, його вина підтверджується зібраними у справі доказами та відповідно до ч.3 ст.299 КПК України судом не досліджувались оскільки фактичні обставини справи по вказаному епізоду ніким не оспорювалися.
Таким чином ОСОБА_1 злісно ухиляється від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дитини, тобто вчинив злочин, передбачений ст. 164 ч.1 КК України.
Вирішуючи питання про міру покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, який характеризується позитивно.
Пом”якшуючі покарання обставини – щире каяття підсудного у вчиненому злочину, частково сплатив аліменти в розмірі 500 грн.
Обтяжуючих покарання обставин судом не встановлено.
Виходячи з наведеного суд приходить до висновку, що підсудному ОСОБА_1 має бути призначене покарання необхідне й достатнє для його виправлення та подальшого попередження нових злочинів у вигляді обмеження волі.
Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним і призначити покарання за ч.1 ст.164 КК України у вигляді 1 року обмеження волі.
На підставі ст.75,76 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання, встановивши йому іспитовий строк 1 рік, та покласти на нього обов”язок періодично з”являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи та своєчасно повідомляти ці органи про зміну місця проживання.
До набрання вироком законної сили міру запобіжного заходу відносно засудженого ОСОБА_1 залишити попередню – підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Полтавської області через Кременчуцький районний суд протягом 15 діб всіма учасниками процесу з дня проголошення.
Суддя О.О. Колотієвський