Справа №2-284\07 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 лютого 2007 року м. Запоріжжя
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя в складі:
головуючого - судді Суркової В.П.,
при секретарі Владиченко І.В.,
за участю представника
позивача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання права власності,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ії чоловік ОСОБА_4. купив у ОСОБА_3. за домашньою угодою 1\8 частину в жилому будинку по АДРЕСА_1 у м. Запоріжжі.
22.02.1993 р. ОСОБА_4. помер.
У зв'язку с тим, що вона є спадкоємьцем після смерті свого чоловіка і фактично мешкає та зареєстрована у вищезазначеному будинку, просить суд визнати за нею право власності на цю частину будинку у порядку спадкування за законом.
В судовому засіданні представник позивачки підтримав позов.
Відовідач у судове засідання не з"явився, місце його проживання невідоме.
Зі згодою представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи на підставі навних у ній даних.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 226 ЦК Ураїнської ССР 1963 года, предметом договору купівлі-продажу може бути жилий будинок, який знаходиться у приватної власності особи.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 128 ЦК Української ССР 1963 года право власності у покупця майна по договору виникає з моменту передачі речі.
Згідно ч. 1 ст. 227 ЦК Ураїнської ССР того ж кодексу договір купівлі-продажу жилого будинку повинен бути нотаріально посвідченним. Невиконання ціей вимоги є підставою для визнання договору недійсним, тобто право власності на будинок виникає з моменту нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу.
Як вбачається з матеріалів справи, власником 1\8 частини жилого будинку АДРЕСА_1 м. Запоріжжі є ОСОБА_3., що підтверджено технічним паспортом.
Позивачка не довіла до суду ті обставини, на які вона посилається в обгрунтування своїх вимог, а саме: набуття права власності на спірну частину будинку ії чоловіком ОСОБА_4. в встановленому законом порядку і тому підстав для задоволення позову немає.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, ч. 1 ст. 128, ч. 1 ст. 226, чЛ ст. 227 ЦК Української ССР,
ВИРІШИВ:
ОСОБА_1 у задоволенні позову до ОСОБА_3 про визнання права власності відмовити.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судм, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.