АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2009 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого :Якути О.І.
Суддів: Міхасішина І.В., Копаничук С.Г.
При секретарі: Торбасюк О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за апеляційними скаргами представника позивача ОСОБА_1 – ОСОБА_2 та відповідача ОСОБА_3 на рішення Літинського районного суду Вінницької області від 10 грудня 2008 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дружини, -
в с т а н о в и л а:
Рішенням Літинського районного суду Вінницької області від 10 грудня 2008 року позов ОСОБА_1. до ОСОБА_3. про стягнення аліментів на утримання дружини задоволено частково.
Стягнуто з ОСОБА_3. аліменти на користь ОСОБА_1., на її утримання, в розмірі 300 гривень щомісячно, починаючи з 17.03.2008 року до досягнення донькою ОСОБА_4. трирічного віку, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_1.
Стягнуто з ОСОБА_3. на користь ОСОБА_1. судові витрати на оплату юридичної допомоги в сумі 500 гривень.
Стягнуто з ОСОБА_3. в дохід держави судовий збір в сумі 51 грн. та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Не погодившись з таким рішенням, відповідач ОСОБА_3. подав апеляційну скаргу, в якій просить рішення районного суду скасувати та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову ОСОБА_1., посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
В своїй апеляційній скарзі представник позивача ОСОБА_1. – ОСОБА_2 порушує питання про зміну рішення місцевого суду та збільшення розміру аліментів до 5000 грн. щомісячно з індексацією відповідно до закону, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи.
Колегія суддів, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційних скарг, дійшла висновку про необхідність їх часткового задоволення з наступних підстав.
Згідно із п. 3 ч. 1 ст. 311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо справу розглянуто за відсутності будь-кого з осіб, які беруть участь у справі, належним чином не повідомлених про час і місце судового засідання.
За змістом ст. 27 ЦПК України участь в судовому засіданні є правом осіб, які беруть участь у справі.
Згідно із ч. 1 ст. 158 ЦПК України розгляд судом цивільної справи відбувається в судовому засіданні з обовязковим повідомленням осіб, які беруть участь у справі.
Згідно ч. 1 ст. 74 ЦПК України судові виклики здійснюються судовими повістками про виклик.
За змістом ч. 1, 2 ст. 76 ЦПК України судові повістки, адресовані фізичним особам, вручаються їм під розписку, а юридичним особам – відповідній службовій особі, яка розписується про одержання повістки. Розписка про одержання судової повістки з поміткою про дату вручення в той самий день особами, які її вручали, повертається до суду.
У разі відсутності адресата особа, що доставляє судову повістку, негайно повертає її до суду з поміткою про причини невручення (ч. 4 ст. 76 ЦПК України).
Разом з тим, з матеріалів справи вбачається, що судові повістки про розгляд даної справи на адресу сторін судом першої інстанції не надсилалися, оскільки в матеріалах справи відсутні розписки про вручення їм судових повісток про виклик до суду.
Місцевий суд розглянув справу за відсутності сторін, які належним чином не були повідомлені про час і місце розгляду справи, а тому оскаржуване рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з передачею справи на новий розгляд.
Зважаючи на наведене та керуючись ст. ст. 307, п.3 ст.311, 315 ЦПК України, колегія суддів ,-
у х в а л и л а :
Апеляційні скарги представника позивача ОСОБА_1 – ОСОБА_2 та відповідача ОСОБА_3 задоволити частково.
Рішення Літинського районного суду Вінницької області від 10 грудня 2008 року скасувати, а справу передати на новий розгляд до суду першої інстанції в іншому його складі .
Ухвала набуває чинності з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня її проголошення до Верховного Суду України.
Головуючий:
Судді:
З оригіналом вірно: