Судове рішення #6686793

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

 

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

06 жовтня 2009 р.                                                                       справа № 2а-13479/09/0570


час прийняття постанови:  11.40


Донецький окружний адміністративний суд в складі:


головуючого                                                  судді  Ушенка С. В.


при секретарі                                                  Кутафіній К.Ю.


розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу запозовною заявою ОСОБА_1 до Костянтинівського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про визнання дій протиправними та  зобов”язання вчинити певні дії,  


за участю

позивача – ОСОБА_1

представника відповідача – Попової Л.Г. (довіреність № 3961 від 15.09.2009р.)

представника відповідача – Радиша Ю.І. (довіреність № 3961 від 15.09.2009р.), -


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Костянтинівського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про визнання дій протиправними та  зобов”язання вчинити певні дії.

Свої вимоги позивач обгрунтовує тим, що 30.12.2008р., відповідно до Наказу № 531 від 16.12.2008р., Положення „Про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ” він звільнений за п. 64 „б” КЗпП України через хворобу у запас з подальшим правом на пенсію. Відповідно до діючого законодавства йому призначена вихідна одноразова грошова допомога, яку він повинен був отримати в день звільнення, а фактично в повному обсязі отримав лише 20.07.2009р., що є порушенням вимог ст. 116 КЗпП України, і тому він має право на відшкодування середнього заробітку за несвоєчасне здійснення розрахунку по одноразовій грошовій допомозі відповідно до вимог ст. 117 КЗпП України в розмірі 19 819, 30 грн.. Вважає дії відповідача протиправними і просить стягнути з нього вказану суму.

В судовому засіданні позивач надав клопотання про зменшення суми позовних вимог з 19 819, 30 грн. до 19 591, 47 грн., підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічні викладеним в позові, просить задовольнити позовні вимоги.

Представники відповідача проти позову заперечували, надали суду пояснення про те, що затримка в виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги виникла у зв”язку з неперерахуванням із Державного бюджету на рахунок Костянтинівського РВ ГУМВС України в Донецькій області відповідних коштів. Просять в задоволення позовних вимог відмовити, оскільки вимоги ст. ст. 116, 117 КЗпП України на працівників Органів внутрішніх справ не розповсюджуються.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення і доводи позивача, заперечення і доводи представників відповідача, дослідивши наявні у справі докази, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 проходив службу в Костянтинівському РВ ГУМВС України в Донецькій області на посаді заступника начальника сектора дільничих інспекторів міліції.

З 30.12.2008р., відповідно до Наказу № 531 о/с від 16.12.2008р., Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ позивач звільнений з вказаної посади за п. 64 „б” через хворобу у запас. Відповідно до діючого законодавства позивачу призначена вихідна одноразова грошова допомога у сумі 28036, 65 грн., яку він повинен був отримати в день звільнення. На 30.12.2008р. вихідна одноразова грошова допомога позивачу сплачена не була, у зв”язку з чим він звертався з відповідним позовом до Донецького окружного адміністративного суду, постановою якого від 09.06.2009р. по справі № 2а-5301/09/0570 Костянтинівський РВ ГУМВС України в Донецькій області зобов”язаний виплатити заборгованість в повному обсязі. На виконання вказаного Рішення суду відповідачем сплачено позивачу заборгованість по вихідній одноразовій грошовій допомозі в повному обсязі 27.07.2009р., що підтверджується Довідкою о розмірах нарахованих грошових сум при здійсненні виплати вихідної допомоги ОСОБА_1 та банківською випискою від 27.07.2009р..

Позивач вважає, що на нього розповсюджуються вимоги Кодексу Законів про працю України, в тому числі ст. ст. 116 і 117, у зв”язку з чим відповідач за порушення строків сплати вихідної одноразової грошової допомоги, передбачених ст. 116 КЗпП України, повинен сплатити на його користь середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, передбачений ст. 117 КЗпП України.

Проблемою данного спору є питання щодо виплати середнього заробітку за час затримки виплати вихідної одноразової грошової допомоги по день фактичного розрахунку.

Відповідно до вимог ст. 71 Кодексу адміністративного судовчинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб”єкта владних повноважень обов”язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Статтею 116 Кодексу Законів про працю України передбачено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належить йому від підприємства, установи, організації, проводиться в день звільнення.

Відповідно до ст. 117 вказаного Кодексу за порушення строків сплати вихідної одноразової грошової допомоги, передбачених ст. 116 КЗпП України, роботодавець повинен сплатити на користь працівника середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Згідно з п. 10 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1991р. № 114, „особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ користуються всіма соціально-економічними, політичними та особистими правами і свободами, виконують усі обов'язки громадян, передбачені Конституцією та іншими законодавчими актами, а їх права, обов'язки і відповідальність, що випливають з умов служби, визначаються законодавством, Присягою, статутами органів внутрішніх справ і цим Положенням.

Постановою Пленуму Верховного Суду України від 24.12.1999р. № 13 „Про практику застосування судами законодавства про оплату праці” визначено, що передбачені законодавством про працю норми її оплати і порядок вирішення спорів про останню не поширюються на військовослужбовців та прирівняних до них осіб (рядовий і начальницький склад органів внутрішніх справ тощо).

Відповідно до Роз”яснювального листа Верховного Суду України від 23.03.1998р. № 1-4/83 проходження служби рядового і начальницького складу органів Міністерства внутрішніх справ України регулюється не Кодексом Законів про працю України, а законодавством про ці органи, в тому числі Законом України „Про міліцію”, Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженим Постановою КМУ від 29.07.1991р. № 114, Дисциплінарним статутом органів внутрішніх справ України, тощо.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що позивачем не доведені обставини, якими обгрунтовуються його вимоги, а тому його позовні вимоги до Костянтинівського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про визнання дій протиправними та  зобов”язання вчинити певні дії є необгрунтованими і такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 9, 11, 14, 17, 18, 71, 72, 86, 94, 158-163, 167, 185-186, 254 КАС України, суд,-


ПОСТАНОВИВ:


В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Костянтинівського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про визнання дій протиправними та  зобов”язання вчинити певні дії – відмовити.

Постанова постановлена в нарадчій кімнаті та проголошена її вступна і резолютивна частини у судовому засіданні 06.10.2009р. в присутності позивачата представників відповідача.

Повний текст постанови виготовлено і підписано 09.10.2009р..


Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі  - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                          Ушенко С. В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація