Справа №2-855/2007
РІШЕННЯ
іменем України
07 лютого 2007р. м. Житомир
Корольовський районний суд міста Житомира в складі:
судді Котік Т.С.
секретаря РудницькоїСМ.
адвоката ОСОБА_3
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася з вказаним позовом та зазначила, що їй спричинена матеріальна шкода, яка виразилася в тому, що вона вимушена була витрачати кошти у зв'язку з тим, що її дочку покусала собака відповідача 14 вересня 2006 року. Матеріальну шкоду оцінює в 122 гривні 14 коп.
Окрім того, позивачка просить відшкодувати моральну шкоду в сумі 10 тисяч гривень, яку обґрунтовує тим, що дитина перенесла фізичний біль та моральні страждання. Після нападу собаки
стала боятися ходити одна та погано спати, що вимусило її звертатися до психіатра.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги в повному об'ємі та вважає, що вина відповідача в спричиненні шкоди доведена та саме відповідач, повинен відшкодувати спричинену шкоду в розмірі, що зазначений в позовній заяві, а також відшкодувати суму витрат, які вона понесла при наданні їй правової допомоги.
Відповідач позов визнав частково та пояснив, що погоджується на відшкодування матеріальної шкоди та не заперечує відшкодувати моральну шкоду в сумі 1 000 гривень.
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення виходячи з наступного.
Зі змісту довідки №НОМЕР_1 від 14.09.2006 року та змісту акту №НОМЕР_2 судово-медичного освідування від 15.09.2007 року вбачається, що в ОСОБА_4, 2000 року народження, виявлені ушкодження у вигляді, укушених ран нижньої третини обох гомілок, які відносяться до легких тілесних ушкоджень з короткочасним розладом здоров'я.
По факту спричинення неповнолітній ОСОБА_4 тілесних ушкоджень, які утворилися внаслідок укусів собаки, 22.09.2006 року, винесена постанова про відмову в порушенні кримінальної справи відносно відповідача за ст. 296 КК України, оскільки досудовим слідством не встановлено грубого порушення громадського порядку.
В послідуючому відповідача притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.154 КпАП
України та на нього накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
У зв'язку з викладеним, саме відповідач, як власник собаки породи «Фокстер'єр» повинен нести відповідальність по відшкодуванню матеріальної та моральної шкоди, оскільки не забезпечив належні умови утримання собаки, які призвели до спричинення позивачці матеріальної та моральної шкоди.
Позовні вимоги по відшкодуванню матеріальної шкоди, суд задовольняє на суму 122 гривні 14коп., оскільки встановлено судом, що саме вказана сума витрачена позивачкою на придбання ліків.
Позовні вимоги по відшкодуванню моральної шкоди, суд задовольняє частково, на суму 3 000 гривень.
При визначенні розміру відшкодування моральної шкоди, суд виходить з того, що дочка позивачки перенесла фізичний та душевний біль, з приводу отриманих тілесних ушкоджень був порушений нормальний ритм її життя та вона не могла пересуватися самостійно, пережитий стрес призвів до захворювань, які раніше не спостерігалися в дитини. На її тілі залишилися значні сліди від укусів собаки, що нагадують дитині про спричинення болю.
Враховуючи вік неповнолітньої ОСОБА_1, характер ушкоджень, які вона отримала від укусів собаки, глибину фізичних та душевних страждань, суд вважає, що вказана сума моральної шкоди буде сприяти відновленню порушених прав.
" У зв'язку із задоволенням позову, суд стягує з відповідача на користь позивачки 59 гривень 50 коп. витрати понесених позивачкою при сплаті судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення. Вимоги про сплату витрат понесених позивачкою при наданні правової допомоги, суд залишає без задоволення, оскільки суду не надано доказів того, що такі послуги оплачувалися.
2
Керуючись ст.ст. 23, 1166, 1167 ЦК України, ст.ст. 10,60,84,88, 208,212 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1122 гривні 14 коп. на відшкодування матеріальної шкоди, 3 000 гривень на відшкодування моральної шкоди та 59 гривень 50коп. на відшкодування судових витрат. Всього стягнути 3 181 гривну 64 коп.
В решті, позов залишити без задоволення за його безпідставністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не подано.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м. Житомира шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та в послідуючому подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Т.С.Котік