Судове рішення #66859286

У Х В А Л А справа 274/1444/13-к провадження: 1-кп/0274/49/13

13.09.2013 року м. Бердичів

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі: головуючого-судді Заїки Г.М.; за участю секретаря судового засідання Лабоди В.Л.; сторін кримінального провадження: прокурора Молдавана С.О., обвинуваченої ОСОБА_1, розглянувши клопотання потерпілої ОСОБА_2 про закриття кримінального провадження в зв’язку з примиренням потерпілої з обвинуваченою, -

В С Т А Н О В И В:

На розгляді в Бердичівському міськрайонному суді перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 185 ч. 3 КК України.

Потерпіла ОСОБА_2 звернулась з заявою до суду, в якій просить кримінальне провадження відносно ОСОБА_1 закрити та зняти з неї будь-які обвинувачення, в зв’язку з відшкодуванням останньою матеріальної та моральної шкоди. Також потерпіла просить розглянути справу у її відсутності, оскільки за станом здоров’я в судове засідання з’явитись не може.

Обвинувачена ОСОБА_1 в судовому засіданні заяву потерпілої підтримала, також просить звільнити її від кримінальної відповідальності.

Прокурор вважає клопотання безпідставним, оскільки жодних законних підстав для звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження у даному випадку немає.

Проаналізувавши клопотання потерпілої, вислухавши думку сторін кримінального провадження, суд приходить до висновку, що клопотання є безпідставним і таким, що не підлягає задоволенню.

Так, відповідно до ст. 46 КК України особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Крім того, відповідно до ст. 469 ч.ч. 1, 3 КПК України угода про примирення може бути укладена за ініціативою потерпілого, підозрюваного або обвинуваченого. Домовленості стосовно угоди про примирення можуть проводитися самостійно потерпілим і підозрюваним чи обвинуваченим, захисником і представником або за допомогою іншої особи, погодженої сторонами кримінального провадження (крім слідчого, прокурора або судді).

Угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

Відповідно до обвинувального акту ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ст. 185 ч. 3 КК України, що відповідно до ст. 12 КК України відноситься до категорії тяжких злочинів.

Звільнення від кримінальної відповідальності в зв’язку з примиренням винного з обвинуваченим не передбачено законом у разі вчинення тяжкого злочину.

Таким чином, клопотання потерпілої є безпідставним і таким, що не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 369 ч.2, 372, 469 КПК України ст. 46 КК України, суд, -

У Х В А Л И В:

в задоволенні клопотання потерпілої ОСОБА_2 про закриття кримінального провадження в зв’язку з примиренням потерпілої з обвинуваченою відмовити за безпідставністю.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області через Бердичівський міськрайонний суд протягом 7 днів з дня її оголошення.

Головуючий


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація