Копія: Справа № 2-A-42\2007 УХВАЛА
9 лютого 2007 року Судця Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області Старжинська ОЄ.,
розглянувши позовну заяву Вознесенського міжрайонного прокурора в інтересах фінансового управління Вознесенської міської ради до ОСОБА_1про стягнення витрат на стаціонарне лікування
ВСТАНОВИВ: 6.02.2007 року позивач Вознесенський міжрайонний прокурор звернувся в порядку адміністративного судочинства в суд в інтересах фінансового управління Вознесенської міської ради з позовом до відповідачки ОСОБА_1 про стягнення витрат на стаціонарне лікування 81,40 грн.
В обгрунтування своїх вимог прокурор зазначав, що від протиправних дій відповідачки ОСОБА_1 10.09.2005 року громадянка ОСОБА_2 отримала тілесні ушкодження, з приводу яких перебувала на лікуванні в КП "Вознесенська ЦРЛ".
Посилаючись на те, що закладом охорони здоров я були понесені затрати на лікування ОСОБА_2 в сумі 81,40 грн, а відносно відповідачки відмовлено в порушенні кримінальної справи, прокурор просив позов задовольнити.
Згідно з п. і ч.ї ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження адміністративної справи, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Зазначений спір не є таким, що підпадає під юрисдикцію адміністративного суду. У відносинах між позивачем - фінансовим управлінням Вознесенської міської ради - органом місцевого самоврядування та відповідачкою ОСОБА_1 відсутні відносини щодо підпорядкованості, підлеглості, тобто ці відносини складаються за межами владних управлінських відносин.
В даному випадку позивач - фінансовий відділ Вознесенської міської ради - від імені та в інтересах територіальної громади міста здійснює права суб'єкта комунальної власності на майно, яке разом з доходами місцевого бюджету є матеріальною фінансовою основою місцевого самоврядування. З КУ "Вознесенська ЦРЛ", що перебуває у комунальній власності Вознесенської міської ради, на відміну від відносин, які складаються з відповідачкою ОСОБА_1, відносини будуються на засадах підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування. У відносинах з відповідачкою ОСОБА_1 позивач виступає як юридична особа, власник майна, який забезпечує його ефективне використання, в тому числі шляхом звернення з позовом про відшкодування шкоди, спричиненої його комунальному підприємству. Тобто, такий спір підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
До речі, фінансування закладів охорони здоров'я, що перебувають у комунальній власності, здійснюється за рахунок місцевого бюджету, а не Державного бюджету України. У відповідності до ст. 16 Закону України "Про місцеве самоврядування" місцеві бюджети є самостійними, вони не включаються до Державного бюджету України та інших місцевих бюджетів і відповідно мова не може йти ні про які бюджетні асигнування (кому і від кого).
Керуючись ст. 109 ч..1 п.1 КАС України, суддя
УХВАЛИЛА: Відмовити Вознесенському міжрайонному прокурору у відкритті провадження у справі за позовом в інтересах фінансового управління Вознесенської міської ради до ОСОБА_1про стягнення витрат на стаціонарне лікування.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційний суд Миколаївської області через міськ
районний суд протягом 5 днів шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження та шля
хом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскар
ження.