Справа №2- 5577/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
3 листопада 2009 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
у складі : головуючого – судді Бовчалюк З.А.
при секретарі Захаровій Н.А.
з участю позивача ОСОБА_1
представника служби у справах дітей Луцької райдержадміністрації ОСОБА_2,
розглянувши у відритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав,
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача про позбавлення батьківських прав.
Покликається на те, що рішенням виконавчого комітету Лаврівської сільської ради від 21.11.2003 року призначена опікуном неповнолітніх ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2. Мати дітей – ОСОБА_6 рішенням Луцького міськрайонного суду від 17 серпня 2001 року позбавлена батьківських прав. ОСОБА_3 являється батьком неповнолітніх ОСОБА_4 та ОСОБА_5. Відповідач злісно ухиляється від виконання своїх обов’язків по вихованню та догляду дітей, матеріально їх не утримує, не піклується про їх фізичний, моральний, психологічний, інтелектуальний розвиток. П росить суд позбавити батьківських прав відповідача щодо неповнолітніх дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, та стягувати з ОСОБА_3 аліменти на утримання дітей в твердій грошовій сумі в розмірі 600 гривень щомісячно.
В судовому засіданні позивач позов підтримала з підстав, наведених в позовній заяві, просила його задовольнити.
Представника служби у справах дітей Луцької райдержадміністрації в судовому засіданні просила позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
За погодженням позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підставний і підлягає до задоволення.
Згідно п. 2 ч. 1 ст.164 Сімейного Кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини.
Як вбачається з копій свідоцтв про народження, ОСОБА_3 являється батьком неповнолітніх дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2. (а.с.18,19).
В судовому засіданні встановлено, що мати дітей – ОСОБА_6 рішенням Луцького міськрайонного суду від 17 серпня 2001 року позбавлена батьківських прав.
Відповідач злісно ухиляється від виконання своїх обов’язків по вихованню та утриманню неповнолітніх дітей , матеріально їх не утримує, не піклується про їх фізичний, моральний, психологічний, інтелектуальний розвиток, що підтверджується дослідженими в судовому засіданні характеристиками зі школи, де навчаються діти, а також довідкою Лаврівської сільської ради, з яких вбачається, що ОСОБА_3 життям та навчанням дітей не цікавиться, хоча має таку можливість.
Із письмового висновку органу опіки та піклування Луцької райдержадміністрації, вбачається, що позбавлення батьківських прав відповідача щодо ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, є доцільним та в інтересах неповнолітніх дітей.
З врахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 не турбується про належне виховання дітей, не піклується про них, не проявляє щонайменшої батьківської турботи, хоча має таку можливість, а тому позовні вимоги про позбавлення відповідача батьківських прав є підставними та підлягають до задоволення.
Крім того відповідно до ч. 2 ст. 166 СК України особа , позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини.
Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.
Таким чином, з врахуванням вищенаведеної норми закону та вимог, які заявлені позивачем, суд приходить до висновку, що з відповідача в користь ОСОБА_1, яка відповідно до рішення виконавчого комітету Лаврівської сільської ради від 21.11.2003 року призначена опікуном дітей, слід стягувати аліменти на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, в твердій грошовій сумі в розмірі 300 гривень, щомісячно, починаючи з дня подання позовної заяви до досягнення ОСОБА_4 повноліття.
При визначенні розміру аліментів суд врахував стан здоров’я та матеріальне становище неповнолітніх дітей; стан здоров’я та матеріальне становище стягувача та платника аліментів.
Рішення суду в частині стягнення аліментів на неповнолітніх дітей у межах суми платежу за один місяць слід допустити до обов’язкового негайного виконання.
Керуючись ст.ст.3, 10, 57, 60, 208, 209, 215, 218 ЦПК України, на підставі ст.164 Сімейного кодексу України, с у д
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Позбавити ОСОБА_3 батьківських прав щодо неповнолітніх дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Стягувати з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, в користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, в твердій грошовій сумі в розмірі 300 ( триста) гривень, щомісячно, починаючи з 30 червня 2009 року і до досягнення ОСОБА_4 повноліття.
Стягнути з ОСОБА_3 в дохід держави 51 (п’ятдесят одну) гривню судового збору.
Стягнути з ОСОБА_3 120 (сто двадцять) гривень витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду цивільної справи.
Рішення суду в частині стягнення аліментів на неповнолітніх дітей у межах суми платежу за один місяць допустити до обов’язкового негайного виконання.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом
Суддя Луцького міськрайонного суду З.А. Бовчалюк