Судове рішення #66739668

Справа № 1013/8424/2012


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


17 жовтня 2012 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючого судді Мікуліна А.В.

при секретарі Мидловець М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці, соціального захисту та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міської ради про визнання протиправною відмови у внесенні подання для видачі посвідчення, зобов’язати внести подання для видачі посвідчення серії “Д”,–

в с т а н о в и в:

До Ірпінського міського суду Київської області надійшов зазначений вище адміністративний позов, який позивач мотивує тим, що з 15.08.2006 р. працює і проживає у м. Буча. Разом із ним проживає її син ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 Зазначає, що у вересні 2012 р. звернувся до відповідача з проханням видати його сину чорнобильське посвідчення категорії “Д”, так як станом на вересень 2012 р. дитина перебувала на забрудненій території більше трьох років, але 03.09.2012 р отримала відмову. Тому просить визнати протиправною відмову Управління праці, соціального захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міської ради у внесенні подання до Київської обласної державної адміністрації для видачі ОСОБА_2, 24.02.2009 р. посвідчення серії “Д”потерпілого внаслідок аварії на ЧАЕС та зобов’язати Управління праці, соціального захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міської ради внести одання до Київської обласної державної адміністрації для видачі ОСОБА_2, 24.02.2009 р. посвідчення серії “Д”потерпілого внаслідок аварії на ЧАЕС.

Позивач у судове засідання з’явилася, підтвердила обставини викладені у позові, підтримала позовні вимоги у повному обсязі, просила їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з’явився, надіслав до суду заяву із запереченнями, крім цього у заяві зазначено прохання розглядати справу за відсутності його представника.

Крім того, у надісланому відповідачем до суду заперечення проти адміністративного позову, зазначено, що позовні вимоги не визнає у повному обсязі, й зазначає, що єдиним доказом постійного проживання є відмітка паспортної служби про реєстрацію (прописку), а в зв’язку з її відсутністю відсутні підстави для оформлення додатку форми № 9.

Суд, заслухавши доводи позивача, дослідивши письмові докази по справі, вважає заявлений позов таким, що не підлягає задоволенню, виходячи із наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3Хмельницького, 4, кв.217 від 15.08.2006 р., що підтверджується копією паспорту (а.с.5-6). Має сина –ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.8). Згідно довідки №1303 від 07.09.2012 р. КП Бучанське управління житлово-комунального господарства”Бучанської міської ради ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3Хмельницького, 4, кв.217, з 28.08.2012 р. (а.с.10). Крім того, судом встановлено, що позивач звертався до відповідача для вирішення питання про отримання для сина додатку № 9 до Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, але листом № 2616 від 03.09.2012 р. отримав відмову оскільки єдиним доказом постійного проживання є відмітка паспортної служби про реєстрацію (прописку), а в зв’язку з її відсутністю відсутні підстави для оформлення додатку форми № 9. (а.с. 9).

Спірні правовідносини регулюються відповідно до норм Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Пунктом 4 статті 27 цього закону встановлено, що до дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, належать неповнолітні діти, які проживали на момент аварії чи прожили або постійно навчалися після аварії не менше трьох років у зоні посиленого радіоекологічного контролю.

Згідно з частиною 4 статті 65 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, у відповідності до якого, видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, державними адміністраціями областей, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій. Дітям, які не досягли повноліття, посвідчення видаються на загальних підставах та вручаються батькам.

Відповідно до пункту 10 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.97 року № 51, видача посвідчень провадиться Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування за місцем проживання. Дітям, потерпілим від Чорнобильської катастрофи видається посвідчення на підставі довідки встановленого зразка.

На підставі встановлених судом обставин та зазначених норм закону, суд дійшов висновку, оскільки засвідчення факту місця проживання має бути підтверджено реєстраційними відомостями, внесеними в паспортний документ чи до талона реєстрації одного з батьків, але позивач не надав таких доказів та не надав доказів що його син проживав або постійно навчався на території зони посиленого радіоекологічного контролю не менше трьох років, тому суд вважає, що відповідачем законно було відмовлено у оформленні додатку № 9, який є підставою для видачі посвідчення потерпілого від аварії на ЧАЕС серії “Д”. Крім цього, суду було надано відомості, про те, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, був зареєстрований за місцем проживання своєї матері –ОСОБА_1 лише з 28.08.2012 р., тому правові підстави для видачі посвідчення дитини, потерпілої від наслідків Чорнобильської катастрофи будуть мати місце після 28.08.2015 р.

При цьому, суд не бере до уваги ОСОБА_4 депутата Бучанської міської ради від 11.09.2012 р., оскільки складання акту депутата щодо зазначених обставин не передбачено діючим законодавством, до того ж, на підставі чого такий акт складено.

Не є також доказом постійного проживання в певному місці довідка № 70 з Бучанської міської поліклініки від 21.09.2012 р.

На підставі вищевикладеного суд зауважує, що засвідчення факту місця проживання має бути підтверджено реєстраційними відомостями, внесеними в паспортний документ чи до талона реєстрації одного з батьків.

Таким чином, відсутні підстави для задоволення позовних вимог, а тому суд відмовляє в позові.

Враховуючи викладене, на підставі пункту 4 частини 1 статті 27 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, статті 65 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, пункту 10 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, керуючись статтями 2, 4, 7-12, 71, 86, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд,–

п о с т а н о в и в :

Відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління праці, соціального захисту та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міської ради про визнання протиправною відмови у внесенні подання для видачі посвідчення, зобов’язати внести подання для видачі посвідчення серії “Д”.

Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 (десяти) днів з дня отримання копії постанови.




Суддя: ОСОБА_4




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація