Судове рішення #66721623

Справа № 1013/3529/2012


ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

з а о ч н е

04 квітня 2012 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:

Головуючого судді Мікуліна А.В.,

при секретарі Мидловець М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду цивільну справу за позовом прокуратури міста Ірпіня в інтересах малолітніх: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 до ОСОБА_4, треті особи: орган опіки та піклування Бучанської міської ради, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, про позбавлення батьківських прав, -

в с т а н о в и в :

До Ірпінського міського суду звернулася прокуратура м. Ірпіня із зазначеним вище позовом, який мотивувала тим, що ОСОБА_4 1988 р.н. має малолітніх дітей: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 Відомості про батьків дітей були записані за вказівкою матері відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України, тому ОСОБА_4 є одинокою матір'ю. На момент народження першої дитини -ОСОБА_8, відповідачка була неповнолітньою.

Малолітні діти зареєстровані та проживають за адресою: АДРЕСА_2. Після народження дітей ОСОБА_4 проживала разом з ними за вищевказаною адресою. Відповідачка, коли народилася перша дитина -ОСОБА_1, почала зникати з дому на тривалий час, не пояснюючи причин своєї відсутності, не виконувала належним чином свої батьківські обов'язки по відношенню до доньки, а пізніше і до інших своїх дітей. В даний час ОСОБА_4, як зазначає позивач, проживає в найманій квартирі, адреса якої невідома.

З моменту засідання комісії з питань захисту прав дітей, яка відбулася 24.01.2012 р. ОСОБА_4 тільки одного разу відвідувала своїх дітей за адресою: АДРЕСА_1, де проживає зараз ОСОБА_3 (найменший син) з матір'ю відповідачки ОСОБА_5 Жодної матеріальної підтримки з боку ОСОБА_4 до власних дітей не було. Всі турботи по виконанню батьківських обов'язків відносно ОСОБА_3 взяла на себе ОСОБА_5 Інші двоє дітей -ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживають в родинах громадян: ОСОБА_6 (матір біологічного батька ОСОБА_1.), та ОСОБА_7 (матір біологічного батька ОСОБА_2.).

Відповідач веде аморальний спосіб життя, вживає алкогольні напої та наркотичні засоби, неодноразово залишала дітей замкненими у квартирі без догляду дорослих на тривалий час, постійно ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків.

Також, за адресою: АДРЕСА_1 не створені належні умови для проживання дітей. Згідно акту вилучення від 24.01.2012 р. діти відповідачки тимчасово перебувають у родинах ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, які належно виконують покладені на них обов'язки по тимчасовому утриманню та вихованню малолітніх дітей, дбають про їх здоров'я, купують дітям речі, турбуються про всебічний розвиток дітей.

Встановлено факт витрачання ОСОБА_4 коштів на власні потреби, які виплачуються на дітей, як постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Окрім цього, оскільки, ОСОБА_4, не належним чином виконує свої батьківські обов'язки по відношенню до своїх малолітніх дітей, не відвідує їх, не знає їх уподобань, не вирішує дитячих проблем, орган опіки та піклування Бучанської міської ради надав висновок про доцільність позбавлення її батьківських прав.

Також було встановлено, що ОСОБА_4 неодноразово притягалася до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2, ч. 3 ст. 184 КУпАП, а саме за невиконання встановлених законом обов'язків по догляду за дітьми та вчинення насильства в сім'ї.

Просить суд позбавити батьківських прав ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_6 у відношенні малолітніх дітей ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 Стягнути аліменти з ОСОБА_4 на утримання малолітніх дітей ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 1/4 усіх видів заробітку щомісячно на кожну дитину до досягнення ними повноліття, на користь установи або осіб, що будуть утримувати дітей.

В судовому засіданні позивач підтримала позов, просила його задоволити.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, причини своєї неявки суду не повідомила.

Представник органу опіки та піклування Бучанської міської ради та інші треті особи позов підтримали, просили задовольнити в повному обсязі.

Суд, заслухавши доводи позивача, третіх осіб по справі, дослідивши докази по справі, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Так, судом встановлено, що відповідачка ОСОБА_4 має малолітніх дітей: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 Відомості про батьків дітей були записані за вказівкою матері відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України, тому ОСОБА_4 є одинокою матір'ю.

Малолітні діти зареєстровані та проживають за адресою: АДРЕСА_2. Після народження дітей ОСОБА_4 проживала разом з ними за вищевказаною адресою. Відповідачка, коли народилася перша дитина, ОСОБА_1, почала зникати з дому на тривалий час, не пояснюючи причин своєї відсутності, не виконувала належним чином свої батьківські обов'язки по відношенню до доньки, а пізніше і до інших своїх дітей. В даний час ОСОБА_4 проживає в найманій квартирі, адреса якої невідома.

24.01.2012 р. відбулося засідання комісії з питань захисту прав дітей, якою було встановлено, що ОСОБА_4 тільки одного разу відвідувала своїх дітей за адресою: АДРЕСА_1, де проживає зараз ОСОБА_3 (найменший син), з матір'ю відповідачки ОСОБА_5 Жодної матеріальної підтримки з боку ОСОБА_4 до власних дітей не було. Всі турботи по виконанню батьківських обов'язків відносно ОСОБА_3 взяла на себе ОСОБА_5 Інші двоє дітей -ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживають в родинах громадян: ОСОБА_6 (матір біологічного батька ОСОБА_1.), та ОСОБА_7 (матір біологічного батька ОСОБА_2.).

Також за адресою: АДРЕСА_1 не створені належні умови для проживання дітей. Згідно акту вилучення від 24.01.2012 р. діти відповідачки тимчасово перебувають у родинах ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, які належно виконують покладені на них обов'язки по тимчасовому утриманню та вихованню малолітніх дітей, дбають про їх здоров'я, купують дітям речі, турбуються про всебічний розвиток дітей.

Також було встановлено, що ОСОБА_4 неодноразово притягалася до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2, ч. 3 ст. 184 КУпАП, а саме за невиконання встановлених законом обов'язків по догляду за дітьми та вчинення насильства в сім'ї.

Встановлені судом обставини підтверджуються: листом Бучанської міської ради № 20-04/51 від 21.02.2012 р. (а.с. 3); актом Державного закладу «Ірпінська міська санітарно-епідеміологічна станція»від 09.12.2011 р. (а.с. 4-17); Постановами Ірпінського міського суду Київської області від 25.05.2011р., 08.06.2011 р., 17.06.2011 р., 19.10.2011 р. (а.с. 18-21); актом соціального інспектування Центру соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді № 1 від 05.01.2012 р. (а.с. 22-24); листом Виконавчого комітету Бучанської міської ради Київської області Служби у справах дітей № 20-04/52 від 21.02.2012 р. (а.с. 25); свідоцтвом про народження ОСОБА_1 (а.с. 26); свідоцтвом про народження ОСОБА_2 (а.с. 27); свідоцтвом про народження ОСОБА_3 (а.с. 28); висновком органу опіки та піклування Бучанської міської ради № 20-04/07 від 25.01.2012 р. (а.с. 36-37); актом вилучення з сім'ї малолітніх від 24.01.2012 р. (а.с. 38-39); протоколом засідання комісії з питань захисту прав дитини від 24.01.2012 р. (а.с. 40-42).

Відповідно до ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані виховувати свою дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний та моральний розвиток. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 Сімейного кодексу України мати, батько, можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Як зазначено в п. 16 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.03.07 р. № 3 „Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав" ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.

Враховуючи встановлені судом обставини, суд дійшов висновку, що існують підстави для позбавлення ОСОБА_4 батьківських прав відносно її дітей: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з ч. 3 ст. 181 цього кодексу за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Таким чином, суд вважає, за необхідне стягнути з відповідача на утримання малолітніх дітей ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 1/4 усіх видів заробітку щомісячно на кожну дитину до досягнення ними повноліття, на користь установи або осіб, що будуть утримувати дітей.

Відповідно до ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд стягує з відповідача на утримання дітей аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів її заробітку щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на користь установи або осіб, що будуть утримувати дітей.

Згідно з ч. 1 ст. 184 Сімейного кодексу України, якщо платник має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

На підставі п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.

Оскільки позивача звільнено від сплати судового збору, а позов задоволено судом, то суд стягує судовий збір з відповідача на користь держави.

Керуючись статтями 150, 164, 180, 181, 182, 184 Сімейного кодексу України, статтями 15, 60, 212-215, 224-226, 367 Цивільного процесуального кодексу України суд, -


в и р і ш и в:


Позов задовольнити.

Позбавити ОСОБА_4 батьківських прав відносно її дітей: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3

Стягнути з ОСОБА_4 на утримання малолітніх дітей ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 1/4 усіх видів заробітку щомісячно на кожну дитину до досягнення ними повноліття, на користь установи або осіб, що будуть утримувати дітей.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 (десяти) днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 (десяти) днів з дня проголошення рішення, а особами, які були відсутні в судовому засіданні під час проголошення рішення, - з дня отримання копії рішення.





Суддя: А. В. Мікулін



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація