Справа № 2-"А"-29/2007
ПОСТАНОВА
іменем України
22 лютого 2007 р. м. Ясинувата
Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області у складі: судді Жаботинської СВ. при секретарі Костенко Ю.О, за участю позивача ОСОБА_1, представників відповідача Савельєвої В.О., Палагути И.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Ясинуватської міської ради про стягнення недоотриманої суми на оздоровлення за ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 роки, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Ясинуватського міськрайонного суду із позовною заявою про стягнення недоотриманої суми на оздоровлення за ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 роки до Управління праці та соціального захисту населення Ясинуватської міської ради, посилаючись на те, що він є інвалідом 1 групи, має статус громадянина, постраждалого від наслідків Чорнобильської катастрофи і має право на одержання суми на оздоровлення у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат. Разом із тим, Управління праці та соціального захисту населення Ясинуватської міської ради за ІНФОРМАЦІЯ_1 р. сплатило 90 грн., а за ІНФОРМАЦІЯ_2 р. нічого не сплатило. Просить стягнути з відповідача недоотриману суму на оздоровлення за ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 роки в розмірі 2910 грн.
В суді позивач позов підтримав у повному обсязі. Також пояснив, що за ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 роки він отримав допомогу на оздоровлення в сумі по 90 грн.
Представники відповідача, діючи на підставі довіреностей проти задоволення позовних вимог заперечували і зазначили, що суми на оздоровлення за ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 роки здійснювалися управлінням у межах бюджетного фінансування. За ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 роки позивачу сплачена у повному обсязі у розмірі по 90 грн.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Ясинуватської міської ради, як особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи та є інвалідом третьої групи (категорія 1), у зв'язку із чим користується правами та пільгами, передбаченими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи".
Статтею 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи" передбачена щорічна компенсація на оздоровлення, зокрема інвалідам третьої групи у розмірі 4-х мінімальних розмірів заробітної плати.
Відповідно до ст. 62 зазначеного Закону, застосування цього Закону провадиться у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов'язковим для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади України, місцевими органами державної виконавчої влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності.
Статтею 63 цього Закону, фінансування витрат пов'язаних з його реалізацією здійснюється за рахунок державного бюджету.
Вказані норми Закону відповідають ст. 95 Конституції України, якою передбачено, що виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільові спрямування цих видатків відповідно до ст. 116 Основного Закону, розроблення проекту закону про Державний бюджет України віднесено до компетенції Кабінету Міністрів України, а відповідно до ст. 117 Конституції України, постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України є обов'язковими для виконання.
2
Частиною 2 ст. 4 Бюджетного кодексу України встановлено, що при здійснені бюджетного процесу в Україні, положення нормативно-правових актів застосовується лише в частині, в якій вони не суперечать положенням Конституції України, цього кодексу та закону «Про державний бюджет України».
Згідно ст. 87 Бюджетного кодексу України, видатки на державні програми з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюється в установленому порядку за рахунок наявних надходжень до загального фонду державного бюджету в межах обсягів призначень, передбачених в Державному бюджеті України на відповідні бюджетні програми.
Законами України «Про Державний бюджет України на 2005 рік» та «Про державний бюджет України на 2006 рік» виплати щорічної компенсації на оздоровлення відповідно до ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи" не передбачені.
Порядок виплати допомоги на оздоровлення за ІНФОРМАЦІЯ_1 р. та ІНФОРМАЦІЯ_2 роки врегульовано постановою Кабінету Міністрів України № 562 від 12 липня 2005 р. «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» інвалідам 1 групи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за ІНФОРМАЦІЯ_1 p., ІНФОРМАЦІЯ_2 p. установлено щорічну допомогу в сумі 120 грн.
Вказану допомогу ОСОБА_1. отримав за ІНФОРМАЦІЯ_1 р. в сумі 90 грн. та за ІНФОРМАЦІЯ_2 р. в сумі 90 грн.
З документів наданих відповідачем вбачається, що управленням щорічно надавались списки та заявки на виплату допомоги на оздоровлення осіб, що постраждали в наслідок ЧАЕС. Отримані кошти Фондом за ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 роки для здіснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи витрачались виключно за бюджетними призначеннями та затвердженими кошторисами доходів і видатків бюджету.
Згідно з наданими суду посвідченими копіями кошторисів доходів та видатків за ІНФОРМАЦІЯ_1-ІНФОРМАЦІЯ_2 роки видатки на щорічну допомогу на оздоровлення фінансувались згідно з бюджетом, інвалідам третьої групи в розмірі 90 грн. .Виходячи з наведених вище підстав для стягнення на користь ОСОБА_1 за ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 роки немає, у зв'язку із чим у задоволенні позову необхідно відмовити.
На підставі Конституції України, Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи ", Бюджетного Кодексу України, Законів України Про державний бюджет України на ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 роки, постанови Кабінету Міністрів України № 562 від 12 липня ІНФОРМАЦІЯ_1 р. «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», керуючись ст. ст. 160-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволені позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області.
Заяву про апеляційне оскарження постанови може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів з дня проголошення даної постанови без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя: