ПОСТАНОВА
Іменем України
16 листопада 2009 року справа № 2а-12529/09/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя: Букіна Л.Є.
при секретарі судового засідання: Росітюк Є.В.
за участю:
представника позивача: Лєнкова І.О.
представника відповідача: Аверков А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м.Дніпропетровська до акціонерного товариства закритого типу «Завод залізо-бетонних виробів і конструкцій» про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
28 вересня 2009р. до суду надійшов адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м.Дніпропетровська, у якому позивач просить стягнути на свою користь з акціонерного товариства закритого типу «Завод залізо-бетонних виробів і конструкцій» заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 3859, 51 грн. (три тисячі вісімсот п’ятдесят дев’ять грн. 51 коп.).
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач подав до управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м.Дніпропетровська розрахунок сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за серпень 2009 року, в якому була зазначена самостійно обчислена сума страхових внесків. Так, відповідно до цього розрахунку, сума страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за серпень 2009 року відповідачем була нарахована на суму 3859, 51 грн. Нарахована сума внесків підприємством в установлені законодавством терміни не сплачена.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, та просила суд задовольнити позов в повному обсязі.
Представник відповідача проти позову заперечував, пояснив, що відповідач вже сплатив суму заборгованості за цим позовом, надав до суду платіжні доручення, у яких чітко вказано про сплату на користь позивача 3859,51 грн. заборгованості по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за серпень 2009 року (а.с. 23-24).
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив, що сума заборгованості відповідача за серпень 2009 року зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування становить 3859,51 грн. (три тисячі вісімсот п’ятдесят дев’ять грн. 51 коп.).
Вищезазначені факти підтверджуються також письмовими доказами: розрахунком суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за серпень 2009 року (а.с.9).
Відповідно до ч.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно із ч.2 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст.20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (далі - недоїмка).
Представник позивача у судовому засіданні пояснив, що відповідач, сплачуючи страхові внески за серпень 2009 року, має заборгованість по сплаті страхових внесків за минулі періоди. Сума, яка сплачена відповідачем за серпень 2009 року, зарахована як сплата заборгованості за минулі періоди.
Суд вважає посилання представника відповідача на сплату внесків саме за серпень 2009 року, необґрунтованим, виходячи із наступного.
Відповідно до ч.5 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
Отже, виходячи із змісту вказаної норми Закону, позивач зобов’язаний зарахувати сплату поточних сум страхових внесків в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
Порядок проведення таких дій позивача передбачено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 р. Так, відповідно до пункту 10.11 цієї Інструкції у разі, коли страхувальник має несплачені суми недоїмки, пені та фінансових санкцій та здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються шляхом перерозподілу такої сплаченої суми в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення.
За таких підстав, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов – задовольнити повністю .
Стягнути з акціонерного товариства закритого типу «Завод залізо-бетонних виробів і конструкцій» суму заборгованості по сплаті страхових внесків за серпень 2009 року у розмірі 3859,51 грн. (три тисячі вісімсот п’ятдесят дев’ять гривень 51 коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена у повному обсязі 20.11.2009 р.
Суддя Л.Є. Букіна