Судове рішення #6667221


АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ВІННИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ



У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И


17 листопада 2009 року                                                                              м. Вінниця


          Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області в складі:

                                   Головуючої :  Якути О.І.

                                   Суддів:  Міхасішина І.В., Щолокової О.В.

                                   При  секретарі:  Зозулі Н.Р.

розглянувши  у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Замостянського районного суду               м. Вінниці від 29 вересня 2009 року у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про визнання недієздатною ОСОБА_2,-


                                                          в с т а н о в и л а:


         В серпні 2008 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про визнання недієздатною її матері ОСОБА_2

        В ході розгляду справи, заявниця уточнила свої вимоги та просила призначити її опікуном над ОСОБА_2

        Рішенням Замостянського районного суду м. Вінниці від 29 вересня 2009 року у задоволенні заяви ОСОБА_1 відмовлено.

        В апеляційній скарзі заявниця просить рішення суду першої інстанції скасувати та направити справу на новий судовий розгляд, посилаючись на порушення та неправильне застосування норм матеріального та процесуального права.

        Колегія суддів, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів, викладених в апеляційній скарзі та вимог, заявлених у суді першої інстанції, прийшла до висновку, що дана скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.

        Відповідно до ч. 1 ст. 39 ЦК України  фізична  особа може бути визнана судом недієздатною,  якщо вона внаслідок хронічного,  стійкого психічного розладу не  здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

        Згідно із ч.1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

        В ч. 3 ст. 238 ЦПК України встановлено, що у заяві по визнання фізичної особи недієздатною повинні бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

       За змістом ч. 1 ст. 239 ЦПК України суд за наявності достатніх підстав про психічний розлад здоров’я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

        Як вбачається з довідки Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. О. Ющенка від 18 травня 2009 року ОСОБА_2 за психіатричною допомогою не зверталася та на момент надання  довідки психічних розладів не має (а.с. 61).

        Таким чином, ОСОБА_1 не було надано будь-яких доказів на підтвердження своїх доводів про наявність у ОСОБА_2 хронічного, стійкого психічного розладу та нездатність останньої усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

       Твердження ОСОБА_1 про те, що неприязні стосунки з матір’ю та її неналежна поведінка, зумовлені психічними розладами останньої, не можуть бути прийняті судом до уваги, як достатня та обґрунтована підстава для призначення судово-психіатричної експертизи для встановлення психічного стану ОСОБА_2 та визнання її недієздатною.

        За таких обставин, рішення суду про відмову у задоволенні заяви ОСОБА_1 про визнання недієздатною ОСОБА_2 є законним і обґрунтованим, ухваленим з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстав для його зміни чи скасування не вбачається.

      Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.

      Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 307, 308, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів, -


у х в а л и л а :

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 29 вересня 2009 року залишити без змін.

Ухвала набирає  законної сили з моменту її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена  в касаційному порядку протягом двох місяців з дня її проголошення до Верховного Суду України.

                   


    Головуюча:


                        Судді:

                       З оригіналом вірно:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація